Erkan Petekkaya Kimdir Kaç Yaşında Nereli?

Erkan Petekkaya Kimdir Kaç Yaşında Nereli?

Başta Devlet Tiyatroları olmak üzere birçok Dizi ve Film’de rol almış uzun zamandır ekranların Karizmatik erkeklerinden biri olan 2015 yılı itibari ile Paramparça Dizisinde Cihan rolünde oynayan Erkan Petekkaya Kimdir kaç yaşında nereli?

Erkan Petekkaya Kimdir?

Paramparça Dizisi Cihan kimdir? Erkan Petekkaya 12 Aralık 1970 yılında Elazığ’da doğmuştur.Aslen ise Diyarbakırlı olan oyuncu Küçüklüğünün büyük bölümünü İstanbul’da geçirmiştir.İlkokul ile Liseyi bitirdikten sonra Anadolu Üniversitesi Devlet Konservatuarı’nı kazanmıştır.Boyu 1.89’dur.

1993 tarihinden itibaren Devlet Tiyatrolarında kadrolu olarak çalışmış 1994 tarihinde Kamera Şakası programları sunuculuğu yaparak Televizyon hayatına girmiştir.1998 tarihinde ilk defa dizide oynamıştır.Aynalı Tahir ile Güzel Günler dizileri onun ilk dizilerdendir.2001 tarihinde Aşkına Eşkıya isimli dizide oynamıştır.2003 tarihinde ise Serseri isimli dizide oynadı ve ekranların tanınan dizi oyuncularından biri oldu.2005 tarihinde en önemli rollerinden birini Gelincik isimli dizide oynayarak sağlamıştır.Aynı yıl içersinde Köpek isimli dizide Yılmaz karakterini canlandırarak En iyi erkek oyuncu ödülünü almıştır.

erkan-petekkaya-biyografi

Erkan Petekkaya 2008 tarihinde Beren Saat ile Yavuz Bingöl’ün başrolünü paylaştığı Gecenin Kanatları isimli Sinema Filminde ilk kez rol aldı.Sinema filminin ardından yoğun bir şekilde televizyonlardaki dizilerde oynadı.Bunların başlıcaları Hanımıfın Çiftliği, Bahar Dalları ve Sonbahar isimli diziler oldu.En fazla ses getiren dizisi ise Öyle Bir Geçer Zaman ki isimli dizi olmuştur.Öyle Bir Geçer Zaman ki Ali Kaptan Karakterini canlandırmıştır.

2014-2015 sezonu içersinde başlamış olan Paramparça isimli dizide kendisi Başrol olarak oynamaktadır.Paramparça Dizisi Cihan karakteri ile ekranlarda olan ünlü Oyuncu önemli bir oyuncu isimlerinle beraber dizide görev yapmaktadır.Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın