Engin Akyürek Kimdir? Kaç Yaşında Nerelidir?

Engin Akyürek Kimdir Kaç Yaşında Nereli?

Yarışma programlarına katılarak dizi oyunculuğu kapısını açmış Ankaralı yakışıklı oyunculardan Engin Akyürek kimdir? kaç yaşında nerelidir? kariyeri ve rol aldığı dizileri bu konuda inceleyebilirsiniz.

Engin Akyürek Kimdir? Hayatı

12 Ekim 1981 yılında Ankara’da hayata merhaba diyen Engin Akyürek, 1.87 metre boyunda, 80 kilo ve aslen Erzincanlı olan bir oyuncudur.Üniversiteyi Ankara Üniversitesi’nde okumuş olan isim Dil Tarihi ve Coğrafya Fakültesi mezunudur.İlk olarak katıldığı yarışma ile göz dolduran ünlü oyuncu, ardından profesyonel olarak ekranlarda rol almaya başlamıştır.

Öncelikle “Türkiye’nin Yıldızları” yarışmasına katılan Engin Akyürek, burada sergilediği performans ile yarışmayı takip eden insanların gönlüne girmeyi başardı.Yarışmadan sonra dizilerden teklifler almaya başlamış olan isim ilk olarak “Yabancı Damat” dizisinde rol aldı ve Kadir karakterini canlandırdı.

2006 tarihinde “Kader” filminde bulunan ünlü oyuncu, 2009 yılında ise ilk başrol deneyimini yaşayarak “Bir Bulut Olsam” dizisinde oynamıştır.kimdirkim.com Bu dizide Mustafa Bulut karakteri ile ekranlarda yer almış olan isim mükemmel bir oyunculuk yapmıştır.

2010 yılında yine başrolde yer alan yakışıklı isim bu sefer “Fatmagül’ün Suçu Ne?” dizisinde oynamış ve yine takdir edilecek bir oyunculuk göstererek hiçbir şeyin tesadüf olmadığını herkese göstermiştir.Bu dizide canlandırdığı karakter ise Kerim karakteridir.

2018 yılında iki filmde birden bulunan oyuncu, “Çocuklar Sana Emanet” ve “Bir Aşk İki Hayat” filmlerinde yer almıştır.

Engin Akyürek Rol Aldığı Diziler ve Filmler

2018 – Çocuklar Sana Emanet (sinema)
2018 – Bir Aşk İki Hayat (sinema)
2016 – Ölene Kadar
2014 – Kara Para Aşk
2014 – Bir Küçük Eylül Meselesi (sinema)
2010 – Fatmagül’ün Suçu Ne? (Kerim)
2009 – Bir Bulut Olsam (Mustafa)
2007 – Kara Yılan (Nizipli)
2006 – Kader (sinema)
2004 – Yabancı Damat

Sürücü Bayılırsa Ne Yapardınız?

Videoyu sonuna kadar izlemenizi tavsiye ediyoruz. Hızla ilerlerken, sürücü bir anda bayılırsa ve siz araç içindeyseniz, ne yapardınız? Umarız bu durumu yaşamazsınız ama yine de bilmekte fayda var. Güvenli sürüşleriniz olsun. 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir