Halkın Mutfağı Adnan Şahin kimdir, nereli, Adnan Şahin kaç yaşında, Adnan Şahin ne iş yapıyor?

Halkın Mutfağı Adnan Şahin Kimdir, Kaç Yaşında, Aslen Nereli?

Cüneyt Asan ile birlikte karış karış gezdikleri Anadolu’nun bereketli topraklarının, binlerce yıllık öyküsünü ‘Halkın Mutfağı’ ismi ile ekranlara taşıyor. Yöresinde yetişen en özel mahsulleri yerinde görmeye giden iki usta, isimsiz kahramanların evlerine, dükkanlarına hatta tarlalarına misafir olmaktadır. Peki Halkın Mutfağı Adnan Şahin kimdir, nereli, Adnan Şahin kaç yaşında, Adnan Şahin ne iş yapıyor? İşte Adnan Şahin hakkında detaylar.

Adnan Şahin Kimdir, Kaç Yaşında, Nereli?

Adnan Şahin 10 Kasım 1961 tarihinde Tokat’ta dünyaya gelmiştir. Sivas Cumhuriyet Üniversitesinde eğitimini tamamladı. Kamuda görev yapan Adnan Şahin 2008 yılında emekli oldu. Mutfağa bakışını “Dünyanın en eski yaşam coğrafyası Anadolu mutfaklarının on dört bin yıllık derinliğine dayanan en büyük sofrasında herkes ağırlanabilir lezzet, doğallık, sağlık, samimiyet ve rahatlık ise cabası” ifadeleri ile özetliyor. “Yemek, yemek karın doyurmaktan çok daha fazla bir şeydir” düşüncesine değer veriyor.

Anadolu’nun dünya gastronomisi için bir armağan olduğunu düşünen Şahin, aynı zamanda çeşitli dergi ve gazetelerde mutfak konulu yazılar yazıyor. Halk mutfakları araştırmacısı, olarak çalışmalar da yapan Adnan Şahin halen Anadolu Halk Mutfağı Dernek başkanı. Yazdığı kitaplar yanında birçok televizyon programında danışmanlık yaptı.

Adnan Şahin Anadolu Mutfaklarının yaşatılması misyonu ile ilk olarak 1991 yılında Tokat ilinde BADAL, daha sonra yine Tokat’ta HONÇA restoranı kurdu markayı Kuş adası ve Berlin’e taşıdı. 2008 yılında İstanbul’da açılan “Anadolu’nun Sır Lezzetleri” mottosu ile KİVA restoranda yönetici ve danışman olarak destek verdi. Bu işletmelerde dünyaca ünlü yerli ve yabancı Gastronomi uzmanları ve yazarlarını ağırladı. Yurt dışında ve ülke içinde önemli oteller de Anadolu Halk Mutfaklarının bilinirliğine dönük çalışmalar yaptı. Doğuş gurubuna bağlı D-ream bünyesinde danışman olarak çalışmaya devam etmektedir. Ayrıca NTV’de Cüneyt Asan ile birlikte Halkın Mutfağı programını sunmaktadır.

visum china
visum china

Adnan Şahin hakkında hazırladığımız bu içeriği beğendiyseniz https://Kimdirkim.com sayfamızda diğer merak ettiğiniz kişilerin yazılarını da okuyabilirsiniz.

visum china
visum china

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir