İnci Ertuğrul Kimdir Kaç Yaşında Nereli?

İnci Ertuğrul Kimdir Kaç Yaşında Nereli?

Hayatının büyük bir bölümünü sunuculuk yaparak sürdüren, bir çok başarılı programa imzasını atmış ve atmaya devam eden, bir o kadar da izleyiciler tarafından sevilen ünlü sunuculardan İnci Ertuğrul kimdir kaç yaşında nereli? Fox tv’de yeni bir programı sunan ünlü isim ile ilgili bilgiler.

İnci Ertuğrul Kimdir Kaç Yaşında Biyografisi

İnci Ertuğrul 62 yaşında olan Trabzonlu bir sunucudur.Kendisi Trabzon’un köftesinle ünlü ilçelerinden biri olan Akçaabat ilçesinde hayata gözlerini açmıştır.1956’lı isim Eğitimine yine bu ilçede başlamış ve ilkokul ile beraber liseyi burada bitirmiştir.Ardından Üniversiteyi yine memleketinde okuyan sunucu K.T.Ü’ni kazanmış ve burada İşletme bölümünü okumuştur.Sonrasında Trt televizyonu tarafından yapılan Spikerlik sınavlarına katılmış ve bu sınavı geçerek radyo ve televizyonlarda yer almaya başlamıştır.

İlk olarak özel bir radyo içerisinde sunuculuk yapmaya başlamış ve bu işte toplam 3 sene kadar çalışmıştır.Aynı seneler içerisinde bu meslekle ilgili eğitimlerini sürdürdü ve Trt Gap ekranlarına geçerek burada bazı programların sunucusu oldu.

1993 senesinde Trt Gap ekranından Tgrt televizyonuna geçmiş ve burada yine bazı programlar sunmaya başladı.İlk olarak Sabah programları yaptı.Ardından ise tartışma programlarını sunarak gemçlerin düşüncelerini aktardı.Radyoyu bırakmayan isim bir yandan ise Tgrt FM radyosunda bulunmaya başladı ve burada yine belirli saatlerde program sundu.

İnci Ertuğrul Tgrt Haber bölümünde çalışmaya bir çok programı sunmasının ardından geçti.Burada başta Ana Haber Bülteni olmak üzere çok sayıda görevde yer aldı.Bu kanalda toplam olarak dokuz sene gibi uzunca bir süre çalıştı.

Programları arasında çok dikkat çekenlerden biri kendi isminide vermiş olduğu Sizin Sesiniz isimli programdır.Bu programda hem Türkiye genelindeki sorunlar ele alınmış hemde kayıp insanlar aranmıştır.Bu program vasıtasınla dört sezon içerisinde toplam 700’e yakın kayıp insan bulunmuştur.Çok önemli bir başarıya imza atmış ve bu program bir çok kanalda yayınlanmıştır.

Çoğu kanalda görmüş olduğumuz ünlü sunucu önemli programlarınla beraber en son olarak Fox tv ekranlarında görev almaktadır.Kaybolan Çiçekler isimli programı sunan sunucu programla beraber kaybolmuş çocukları bulmak için uğraşacaktır.

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın