İrem Altuğ Kimdir Biyografisi Hayatı

İrem Altuğ Kimdir?

Televizyon dizileri ile filmlerin tecrübeli oyuncularından biri olan bu zamana kadar bir çok dizide izlemiş olduğumuz güzel oyunculardan İrem Altuğ kimdir? ünlü ismin açıklayıcı ve en geniş özgemişini konumuz aracılığıyla sizlere sunmaktayız.

İrem Altuğ Kimdir? Kaç Yaşında Boyu Kaç?

Ünlü isim İrem Altuğ, İstanbullu olan ve eğitim hayatının büyük bir bölümünü İstanbul’da geçirmiş bir kişidir.15.09.1980 doğumlu olan oyuncu ufak yaşlardan itibaren oyunculuğa merak salmış ve bu nedenlede bir çok yarışmaya katılmıştır.Katılmış olduğu yarışmalarda birincilik elde etmiş olan isim zamanla bir çok dizide oynamaya başlamıştır.Boyu 1.72’dir.

İlk olarak bazı reklam projelerinde yer almaya başlamış olan isim ardından ise oyunculuk ile ilgili eğitim almak için bir çok ünlü isimden eğitim almıştır.Kendini almış olduğu eğitimler neticesinde iyice geliştirmiş ve Şehir Tiyatroları’nda görev almaya başlamıştır.Bir çok Tiyatro oyununda izlemiş olduğumuz ismin oynadığı tiyatro oyunlarından bir kısmı şöyledir : Pinokyo, Vitamin ve Yanlışlıklar isimli tiyatro oyunlarıdır.

1988 senesinden 1998 senesine kadar toplam kırk civarı reklam filminde rol alan İrem Altuğ, tanınmış bir çok markanın reklamlarında yer almıştır.Bunlardan bazıları Sana Margarin, Sabah Gazetesi, Anadolu Sigorta, Sümerbank, Ülker gibidir.

visum china
visum china

Tiyatro konusunda dersler almasının ardından ayrıca dans üzerinede bir süre kadar eğitim görmüştür.

İlk defa 1989 senesinde sinema ile tanışmış olan oyuncu bu filmde çocuk bir oyuncu olarak rol almıştır.Karılar Koğuşu adındaki filmde rol alan isim o dönemin önemli oyuncularınla beraber aynı seti paylaşmıştır.Ardından aynı sene içerisinde Zirvenin Bedeli adındaki filmde ikinci kez sinema oyunculuğu yapmıştır.

Oyuncu İrem Altuğ bir süre kadar sinemalardan sonra oyunculuğa ara vermiş ve daha cok eğitiminle ilgilenmeye başlamıştır.Mimar Sinan Üniversitesi Konservatuar’ını kazanmış ve burada okumaya başlamıştır ardından ise bir süre kadar Amerika’ya gitmiş ve eğitiminin geri kalan bölümünü burada bitirmiştir.

Amerika’da yaşamış olduğu süre boyunca güzel günler geçirmiş olan oyuncu orada bazı filmlerde oynamıştır.Ünlü isimlerin yönetmiş olduğu filmlerde rol alarak orada iyi bir oyunculuk periyodu yaşamış ve ardından ise bazı dizilerden teklif gelmesi üzerine Türkiye’ye geri dönmüştür.

2004 senesinde Şeytan Ayrıntıda Gizlidir adındaki dizide rol almış olan oyuncu bu sayede ilk kez dizide rol almıştır.2005 senesinde ise ikinci kez dizide oynayan oyuncu Ihlamurlar Altında adındaki dizide oynamıştır.

Genelde yer almış olduğu projelerde bir sezon oynayan oyuncu İrem Altuğ halen mesleğini yapmaya devam etmektedir.En son yer almış olduğu film Suda Balık adındaki filmdir.

İrem Altuğ Oynadığı Diziler ve Filmler

1989 – Karılar Koğuşu (Film)
1989 – Zirvenin Bedeli (Film)
2004 – Şeytan Ayrıntıda Gizlidir
2005 – Ihlamurlar Altinda
2007 – Mutluluk (Fılm)
2008 – Kirpi (Film)
2011 – Kayıp Aranıyor
2011 – Nar (Film)
2014 – Yola Çıkmak (Film)
2016 – Suda Balık (Film)
2017 – Masum
2017 – Çukur(Ayşe)

İrem Altuğ kimdir, boyu, kaç yaşında, hayatı ile ilgili her bilgiyi sunmuş olduğumuz bu yazıyı burada tamamlıyoruz.Yorumlarınızı eksik etmeyiniz.

visum china
visum china

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir