Merve Toy Kimdir Hayatı Biyografisi

Merve Toy Kimdir?

Yaklaşık 9-10 yıldır Televizyon ekranlarında görmeye alışkın olduğumuz güzel sunucu Merve Toy kimdir? cevabı ile beraber bütün bilgileri konumuzda.

Merve Toy Kimdir? Nereli Kaç Yaşında Boyu

Merve Toy, 27 Aralık 1984 tarihinde Sakarya Adapazarı’nda doğmuştur.Gözleri renkli bir isimdir.Marmara Üniversitesi İletişim fakültesinden mezun olmuştur.2002 tarihinde Üniversitenin henüz birinci sınıfındayken Televizyonculuğa adım atmış, hem montaj yapmış hem de haber yazmıştır.Zamanla giderek kendini bu meslekte geliştirmiş ve bu yolda hazır olduğunu göstermiştir.

Merve Toy’un boyu 1.78 cm ve kilosuda 66’dır.

Şansal Büyüka bu konuda ona büyük yardım etmiş ve onun Televizyon dünyasında önemli bir sunucu hale gelmesinde büyük rol üstlenmiştir.Önce kamera arkasında çalışmış olan Merve Toy daha sonra ise ekran karşısına çıkmıştır.

visum china
visum china

Ercan Taner ve Öztürk Pekin gibi deneyimli isimlerle beraber çalışan sunucu, tecrübe durumunu biraz arttıktan sonra Haber bültenlerini sunmaya başladı.Ayrıca Maraton programı içinde görev aldı.

Digiturk ekranlarındaki Spormax isimli kanalda önce Futbol ile ilgili yayınlar daha sonra ise basketbol ile ilgili yayınların sunuculuğunu yapmıştır.Yaklaşık 3 yıldır basketbol ile ilgili programların sunuculuğunu yapan isim son olarak Hadi isimli programın sunuculuğuna getirilmiştir.

Ekranların spor konusunda en başarılı sunucularından biri olan Ünlü Sunucuya bizlerde yayın hayatında tüm kalbimizle başarılar diliyoruz umarım herşey gönlünce olur.

visum china
visum china

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir