Mesut Akusta Kimdir Nereli? Biyografisi

Mesut Akusta Kimdir Kaç Yaşında Nereli?

Usta oyuncuların biyografisini sizlere sunarken gerçekten mutlu oluyoruz.Bu yazımızı başlıktanda anlayacağınız üzere usta bir oyuncuya ayırdık.Konumuzda hayatı oyunculukla geçmiş ve halen oyunculuğunu sürdüren ünlü isim Mesut Akusta kimdir kaç yaşında nereli? gibi sorularla cevapları aktaracağız.

Mesut Akusta Kimdir Kaç Yaşında Biyografisi

Mesut Akusta 1964’lü Konyalı bir oyuncudur.Konya’da ilkokula başlamış ve okulunu doğduğu yerde tamamlamıştır.Babası çalıştığı işten emekli olmasının ardından anne tarafından Afyonlu olduğu için Afyon’a taşınmışlardır.Afyon’da ortaokula başlamış olan oyuncu ortaokulu bitirmesine çok az bir süre okul ile ilişiği kesilmiştir.Sonrasında çok sevmiş olduğu babasını kaybetmiş ve sonra Afyon’dan Başkent’e gitmiştir.

Ankara’ya gitmesinden sonra hemen kurs veren halk eğitim alanlarına yazıldı ve burada ressamlık ile ilgili kursu güzel bir şekilde bitirmiştir.Sertifikasını aldığı gün farklı alanlarda da kurs almaya karar vermiş ve tekrar kursa yazılmıştır.1985 senesinden itibaren tiyatro oyunculuğu içerisinde bulunan oyuncu çocuk tiyatrosunda toplam 6 sene oynamıştır.

Mesut Akusta Tiyatro oyunculuğunun yanında birde spor yapmaya başlamış ve kaleci olarak bir takımda oynamıştır.

1993’le beraber İstanbul’a gitmiş olan oyuncu burada Son Söz Sevgilinin isimli dizide yer almıştır.Üst üste gelen dizi rollerinin sonrasında 1997 senesinle beraber sinemaya adım atmış ve ilk filminde oynamıştır.

Oyuncu tam 4 sezon süresince Karagül dizisinin oyuncusu olmuştur.Karagül’de çok başarılı bir performans elde etmeyi başarmış olan oyuncu dizinin sıkça konuşulan oyuncularındandır.Bu dizi sayesinde önemli bir kitleye ulaşmayı başaran oyuncu 2017’de başlamış olan dizide yer almaktadır.

mesut-akusta-biyografisi

Mesut Akusta Oynadığı Diziler ve Filmler

1993 – Son Soz Sevginin
1993 – Sen Olasın Nuri Bey
1996 – Kara Melek
1997 – Yanlis Saksinin Çiçeği(Film)
1997 – Yasemin
1998 – Kanal Yumusak G (Film)
1998 – Gunese Yolculuk (Film)
1999 – Eylul Firtinası (Film)
2000 – Delikanlı
2000 – Filler ve Çimen (Film)
2000 – Pasa Baba Konağı
2001 – Güz Gülleri
2002 – En Son Babalar Duyar
2003 – Kursun Yarası
2005 – Cenneti Beklerken (Film)
2007 – Sessiz Fırtına
2009 – Ezel
2009 – Umut (Film)
2013 – Gitme Baba (Film)
2013 – Karagül
2015 – Memleket (Film)
2017 – Yıldızlar Şahidim

Sürücü Bayılırsa Ne Yapardınız?

Videoyu sonuna kadar izlemenizi tavsiye ediyoruz. Hızla ilerlerken, sürücü bir anda bayılırsa ve siz araç içindeyseniz, ne yapardınız? Umarız bu durumu yaşamazsınız ama yine de bilmekte fayda var. Güvenli sürüşleriniz olsun. 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir