Nesrin Cavadzade Kimdir Kaç Yaşında Nereli?

Nesrin Cavadzade Kimdir Kaç Yaşında Nereli?

Azeri Güzel oyuncularımızdan olan Türkiye’de birçok dizi ile filmde oynamış yetenekli isim Nesrin Cavadzade kimdir kaç yaşında nerelidir? hayatı.

Nesrin Cavadzade Kimdir? Kaç Yaşında Biyografisi Boyu

Nesrin Cavadzade, 30 Temmuz 1982 senesinde Azerbaycan Bakü’de hayata gelen bir isimdir.Boyu 1.70 olan Azeri Oyuncu 11 yaşına kadar Bakü’de yaşamış sonra Annesi ile birlikte Türkiye’nin En büyük Nüfusuna sahip İstanbul ilimizde yaşamaya başlamıştır.Türkçesi hiç olmadığı için Azerbaycan’da ilkokul 4’e kadar okumasına rağmen Cent Koleji’nde tekrar baştan okumuştur.Türkçe’yi çok az zaman geçmesinden sonra çok iyi bir şekilde öğrendi ve konuşur hale geldi.

Nesrin Cavadzade lise Okuduğu sıralarda Okulun Tiyatro Kolu’nda bulundu ve Türkmen Düğünü adındaki oyunda oynadı.Bu oyun Şişli’de bulunan Tiyatro Kara’de sergilenmiştir.Lise’den sonra Marmara Üniversitesi Sinema Televizyon bölümüne yazılmış ve Üniversitesi 5 yılda bitirmiştir.

Üniversite’nin sonrasında oyunculukla ciddi bir şekilde ilgilenerek Şahika Tekand Studio’ya yazılmış ve burada 2 sene kadar eğitim almıştır.Nesrin Cavadzade Türkçeyi mükemmel konuşabiliyor ayrıca İngilizce ve Rusça’da bilmektedir.

Üniversite ve eğitimlerinin sonrasında İlk dizisi olan Yersiz Yurtsuz adındaki dizide başrol oynayarak ekran karşısında bulundu.Dizideki başarılı grafiğinden sonra dizi yönetmeni olan Cemal Şan Dilber’in Sekiz Günü ismindeki Film içinde ona teklifte bulundu.Ünlü oyuncu teklifi kabül ederek oynadı ve bu filmden sonra En İyi Kadın Oyuncu ödülünü aldı.

2011 tarihinde Atv’de yayınlanan Al Yazmalım adındaki dizide oynadı.Bu dizinin aynı senesinde Güzel Günler Göreceğiz ve Yangın Var adındaki filmlerde oyunculuk yaptı.Bu iki filmdede başrol oynamıştır.Bu Filmler’de yine harika bir performans çizmiş ve yine en iyi oyuncu kadınlar ödülünü almıştır.

Nesrin-cavadzade-1

Nesrin Cavadzade Oynadığı Diziler ve Filmler

2017 – Bizim Hıkaye
2016 – Kış Güneşi
2015 – Son Mektup (Film)
2014 – Annemin Şarkısı (Film)
2014 – Küçük Ağa
2013 – Görüş Günü Kadınları
2012 – Ağır Roman Yeni Dünya
2012 – Derin Nefes Al (Film)
2011 – Yangın Var
2011 – Güzel Günler Göreceğiz
2011 – Al Yazmalım
2010 – Samanyolu
2010 – Acı
2009 – Gitmek: Benim Marlon ve Brandom
2008 – Dilber’in Sekiz Günü
2007 – Pazar – Bir Ticaret Masalı
2007 – Yersiz Yurtsuz

Nesrin Cavadzade Çay içmeyi, reçel yemeyi, Hamur işlerine bayılan bir oyuncumuz.Bunları yiyor ama spor yapmayıda atlatmıyor.Yeri geldiğinde müziğinide dinliyor, dansınıda ediyor.Hayvanlar arasında kedileri çok seviyor.Annesi ile beraber uzun yürüyüşleri onun favorileri arasında.

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın