Okan Bayülgen Kimdir Nerelidir Kaç Yaşında Biyografisi

Okan Bayülgen Kimdir Kaç Yaşında Nereli?

Sunuculuk kariyeri, seslendirme kariyeri ve oyunculuk kariyeri bulunan belkide ekranlarda en cok tanınan isim olan Okan Bayülgen kimdir kaç yaşında nereli? tüm Türkiye’nin bildiği ünlü ismin sizler için hazırladığımız biyografisi.

Okan Bayülgen Kimdir Kaç Yaşında Boyu Kaç?

Okan Bayülgen, 55 yaşında olan İstanbullu son derece başarılı bir kişidir.Film oyunculuğu, tiyatrolarda oyunculuk, televizyon programı sunuculuğu, seslendirmeler başarılı olduğu alanlardır.1964’lü olan Bayülgen küçük yaşlardayken babası ile annesi ayrılmışlardır.Boyu 1.68’dir.

Babası ile Annesi boşandıklarını çocuğun öğrenmemesini istediği için çocuklarını İstanbul’da bulunan yatılı okula yazdırdılar.Babası bir süre sonra tekrar evlilik yaptı ve bu evlilikten 2 tane çocukları dünyaya geldi.Annesi ise Bodrum’da yaşamaya başladı ve oda ikinci evliliğini İsmet Görgün ile yaptı.

Küçük yaşlardan beri Anneanesi ile dedesinin yanında kalmış ve İlkokulu 19 Mayıs İlkokulu’nda bitirmiştir.Sonrasında ortaokuluda bitirip Galatasaray lisesine yazılmıştır.Lise okurken oldukça sosyal bir birey olarak okuldaki bir çok aktiviteye katılmıştır.Galatasaray Lisesini okurken liseye gitmemeye başlamış sonrasında ise annesi onun Bodrum’a gelmesini istemiştir.Bodrum’a annesinin yanına gittikten sonra Bodrum Lisesine başlamıştır.Lise’den mezun olduğu okul Şişli Lisesi’dir.

Okan Bayülgen Aynı senelerde bir takım psikolojik problemler yaşamış ve bu nedenle doktora gitmiştir.1984 senesinde Fransa’ya gitmiş ve burada hukuk bölümüne girmiştir.Sonrasında bölümü okumaktan vazgeçmiş ve üniversitede bulunan ekonomi bölümüne geçiş yapmıştır.Üniversitedeyken tiyatro ile fotoğraflarla ilgilenmeye başladı.1 sene kadar okulda bulundu ve okulu bırakarak Türkiye’ye dönüş yaptı.Türkiye’de Mimar Sinan Üniversitesine girdi ve okulu bitirdi.

Okan Bayülgen Okul’u tamamladıktan sonra Türkiye’de çok genç yaşta yönetmenlik yapan bir kişi oldu.1989 tarihinden 1994 tarihine kadar bir takım tiyatro oyunlarında yönetmenlik yaptı.1991 tarihinde Radyo yayıncılığı yaptı ve program sundu.1993 senesinde Trabzon’a tayini gerçekleşti ve Trabzonda bulunan Devret tiyatrosunda görev yaptı.1994 senesinde görevinden istifa etti ve televizyon ile radyolarla ilgilendi.1997 senesinde Kiss Fm’de çalıştı.

İlk sunuculuğa Satel Tv televizyonunda başladı.Sonrasında ise Atv ekranlarında Gece Kuşu programını sundu.Bu program ile beraber ekranların yeni bir yüzü oldu.2 sene kadar televizyonlara çıkmadı ve ardından Kanal D ekranlarında Zaga programını sundu.Zaga programı uzunca bir süre ekranlara geldi ve ekranların sevilerek izlenilen programı arasına girdi.2004 senesinde Herkes Bunu Konuşuyor programını sunmaya başladı.Farklı kategoriden bir çok konuk ağırladı.

Okan Bayülgen filmlerde oynamaya 1996 senesinde başlamıştır.İlk oynadığı film İstanbul Kanatlarımın Altında adındaki filmdir.Ardından ise Ağır Roman, Oyun Bozan, Hemşro ve Komiser Şekspir filmlerinde oynamıştır.Ses tonu ile beraber Türkçe’yi çok iyi kullanabilmesi nedeniyle bir takım Seslendirmeleri yapmıştır.Reklamlar,Filmler ve belgeseller seslendirme yapmış olduğu alanlardır.

Okan Bayülgen evli mi? 4 kez evlilik yapmış olan Bayülgen ilk evliliğini Fransız bir bayanla yapmıştır.Ardından ise Reklamcılık yapan Gaye ismindeki bir bayan ile evlenmiştir.3. evliliğini 1996 senesinde yaptı Zeyno Günenç ile evlendi.1998 senesinde ise ayrıldı.4. Evliliğini ise 2009 senesinde Şirin Ediger ile gerçekleşti.Aynı sene İstanbul adını verdiği çocukları oldu.

Okan Bayülgen kimdir, kaç yaşında, boyu, nereli gibi soruların yanıtlarını sağladığımız yazımızı burada bitiriyoruz.

Sürücü Bayılırsa Ne Yapardınız?

Videoyu sonuna kadar izlemenizi tavsiye ediyoruz. Hızla ilerlerken, sürücü bir anda bayılırsa ve siz araç içindeyseniz, ne yapardınız? Umarız bu durumu yaşamazsınız ama yine de bilmekte fayda var. Güvenli sürüşleriniz olsun. 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.