Özcan Deniz Kimdir Nereli Kaç Yaşında?

Özcan Deniz Kimdir Nereli Kaç Yaşında?

Özcan Deniz uzun zamandır müzik piyasasında olan aynı zamanda oyunculuk başarısıda olan bir Ünlü.Peki Özcan Deniz Kimdir? nereli kaç yaşında merak ediyor musunuz?

Özcan Deniz Kimdir?

Özcan Deniz, 19 Mayıs 1972’de Ankara ilinde doğan bir ünlüdür.Kendisi 6-7 yaşlarına kadar burada yaşamış ardından Aydın’a göç etmişlerdir.Kendisi Aslen Ağrılıdır.Özcan Deniz Kürt mü? evet Kürt kökenli bir ünlümüzdür.Çocukluk zamanının ve gençlik zamanının büyük zamanını Ege bölgesinde geçiren bir kişidir.

Eğitimi zamanında birçok hikayeyi oyuna dökmüştür.Tiyatroya olan ilgisi nedeniyle amatör tiyatro topluluğu oluşturmuştur.Sesinin güzel olması nedeniyle okul zamanında birçok sosyal aktive’de solist olarak yer alma başarısı göstermiştir.Orkestra çalışmalarının ilkini 1985 yılı itibariyle gerçekleştirmiştir.Aydın’da bu konuda ün kazanmıştır.Ardından kendi isteği nedeniyle 13 yaşında iken Eğitim hayatını bırakmış ve şarkı söylemeye başlamıştır.

Müzik alanında kendini ilerletmek için İzmir’e gitmiş oradan sonra Antalya’da sahne almıştır.Aydın Sultanhisar’da yapılan Ses Festivali yarışmasında birinci olmuştur.Onun için İstanbul bambaşka bir şehirdi ve hayallerinide süslüyordu 1988 tarihinde İstanbul’a gitme kararı alır.Fakat orada kendisini tam anlamıyla gösterememiş ve Almanya’ya giderek orada müzik çalışmaları yapmıştır.

1992 tarihinde ilk albümünü piyasaya sunmuştur.Yine Ağlattın Beni albümü ilk albümü olmuştur.1 Yıl sonra ise Hadi Hadi Meleğim albümü ile ses getirmiş ve çok satmış bir albüm olmuştur.

1994 tarihinde İlk Sinema filminde oynamanın mutluluğunu yaşayan Sanatçı 1995 tarihinde ise Askerlik görevini yerine getirmek için Askere gitmiştir.Asker’den geldiğinde ise Yalan mı? isimli albümünü çıkarmıştır.

Asmalı Konak, Haziran Gecesi, Bir Zamanlar Osmanlı gibi dönemin çok reyting alan izleyicisi fazla dizilerinde rol almıştır.Bu dizilerdeki başarılı performansı onun adını sık sık duymamıza neden oldu.Evim Sensin isimli diziyle beraber hem yönetmenlik hemde senaristlik yapmıştır.

Özcan Deniz Boyu Kaç?
Boyu 1.80’dir.

Özcan Deniz Kimdir? nereli kaç yaşında? isimli konumuzun sonuna geldik.Sizlerde sevilen Sanatçı ile ilgili düşüncelerinizi bizimle paylaşabilirsiniz.

Özcan Deniz Kimdir Nereli Kaç Yaşında? için Yorumlar (2 Yorum)

Yorum Yaz

  1. Agrilimi vay be bilmiyordum cok guzel cok efendi cok değerli bir sanatci ustelikte yakisikli ve karizma basarilar dilerim

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın