Özgü Kaya kimdir? nereli kaç yaşında boy ve kilosu nedir?

Özgü Kaya Kimdir?

Üç Kız Kardeş dizisinin oyuncuları aranmaya başlandı. Birbirine çok bağlı Türkan, Dönüş ve Derya isimli kız kardeşlerin hikayesini anlatmaya hazırlanan dizinin yönetmen koltuğunda Eda Teksöz’ün otururken, senaryosunu Betül Yağsağan kaleme alıyor.

Üç Kız Kardeş dizisinde Türkan karakterini oynayan Özgü Kaya’nın hayatını, biyografisini derledik. Özgü Kaya kimdir, nereli, Özgü Kaya kaç yaşında, Özgü Kaya boyu, kilosu kaç, Özgü Kaya sevgilisi var mı, sevgilisi kim? İşte Özgü Kaya hakkında detaylar.

Özgü Kaya Kimdir, Kaç Yaşında, Nereli?

17 Haziran 1996 tarihinde İstanbul’da dünyaya gelen Özgü Kaya, aslen Uşaklı’dır. Babası fotoğrafçı, annesi ise ev hanımıdır.18 yaşından itibaren İstanbul’da yaşayan güzel oyuncu, küçük yaşlarda şan ve gitar dersleri almıştır. Hiç dinlemediği müzikleri keşfetmeyi seven güzel oyuncu ayrıca gitar çalıyor ve tango yapıyor.

Bu içerik KimdirKim.com ekibi tarafından hazırlanmıştır.

Lise eğitimini Güzel Sanatlar Lisesi’nde tamamlamış olan ünlü oyuncu, ardından ise İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı’nda eğitim görmüştür. 2017’de rol aldığı “Adı Efsane” dizisi oyunculuğa başlamış olduğu ilk dizi olmuştur. Bu dizide Sibel karakterini oynamış olan isim, akabinde ise “Mehmetçik Kut’ül Amare” dizisinde rol almıştır. 2019 yılında ise oynamış olduğu dizi “Kimse Bilmez” dizisidir. Bu dizide canlandırdığı karakter ise Sevda karakteridir. Üç Kız Kardeş dizisinde Türkan karakterini oynamaktadır. Üç Kız Kardeş dizisinde Reha Özcan, İclal Aydın, Özgü Kaya, Berker Güven, Almila Ada, Melisa Berberoğlu, Veda Yurtsever, Tayfun Eraslan, Benian Dönmez, Nazlı Senem Ünal, Murat Çidamlı, Demircan Kaçel, Vural Şahanoğlu, Hakan Atalay , Emre Kıvılcım, Mert Özcan, Ece Baliç gibi önemli isimler rol alıyor.

Özgü Kaya kimdir, nereli, Özgü Kaya kaç yaşında, Özgü Kaya boyu, kilosu kaç, Özgü Kaya sevgilisi var mı, sevgilisi kim?

Özgü Kaya Sevgilisi Kim?

Özgü Kaya oyuncu Burak Serdar Şanal ile birliktedir.

Özgü Kaya Boyu Kaç?

Özgü Kaya 1.69 boyundadır.

Özgü Kaya Kaç Kilo?

Özgü Kaya 56 kilodur.

Özgü Kaya Hangi Burç?

Özgü Kaya İkizler burcudur.

Üç Kız Kardeş:

Türkan, Dönüş ve Derya… Biri güzelliği, biri uysallığı, diğeri de asiliğiyle dillere destan, birbirlerine delicesine bağlı üç kız kardeş… Yaşıtları gibi basit hayaller kurarken ne geçmişlerindeki gölge onların peşini bırakacak, ne de talihleri onlardan yana olacaktır. Üç kız kardeş, anne ve babalarıyla mutlu bir hayat sürerken Türkan’ın yaptığı evlilikle birlikte kara bulutlar ailenin üstünde gezinmeye başlayacak, artık hiçbir şey eskisi gibi olmayacaktır. Türkan, mahsur kaldığı masalsı şatoda mutsuzluğuna kılıflar dikmeye çalışırken Dönüş’ün hayatı, geçmişten gelen büyük sırla alt üst olacak, Derya da dönüşü olmayan bir yola adım atacaktır. Sadık ve Nesrin’se kızlarını uçurumun kenarından alabilmek için bazen kendilerini, bazen de birbirlerini kaybetme noktasına geleceklerdir.

Özgü Kaya Türkan Kimdir?

Türkan, peri masalı içindeki bir Külkedisi, masalsı şatoya kapatılmış bir Rapunzel… Hayatı dışardan masal alemi gibi görünse de kapalı kapıların arkasında sadece Türkan’ın gözyaşları vardır. Türkan, güzelliği dışında hiçbir meziyete sahip olmadığını düşünmüştür hep. Öyle olmasa annesi onu sadece “güzelim” diye sevmezdi. Ailenin ilk göz ağrısı olan Türkan her zaman annesinin güzel, narin, kırılgan kızıydı, onun hep korunmaya muhtaç olduğunu düşünürdü, onu öyle yetiştirdi. O yüzdendir ki Türkan hayatındaki hiçbir şeyi seçme hakkına sahip olmadı. Kocasını da evlendikten sonra yaşadığı cehennem hayatını da kendi seçmedi. Merdivensiz kuleye kapatılmış bir Rapunzel olarak kaderine daha ne kadar razı olacağını kimse bilmemektedir.

Özgü Kaya Rol Aldığı Dizi ve Filmler

  • 2022 – Üç Kız Kardeş (Türkan)
  • 2019 – Kimse Bilmez (Sevda)
  • 2018 – Mehmetçik Kut’ül Amare
  • 2017 – Adı Efsane (Sibel)

Özgü Kaya Instagram Hesabı

instagram.com/kayaozgu

Özgü Kaya hakkında hazırladığımız bu içeriği beğendiyseniz https://Kimdirkim.com sayfamızda diğer merak ettiğiniz kişilerin yazılarını da okuyabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir