Rıza Kayaalp kimdir, nereli, Rıza Kayaalp kaç yaşında, Rıza Kayaalp boyu, kilosu kaç?

Rıza Kayaalp Kimdir, Kaç Yaşında, Nereli, Boyu, Kilosu Kaç?

Yukarıdaki videodaki evi satın almak için İletişim Formu'muzdan bize ulaşabilirsiniz.

Milli güreşçi Rıza Kayaalp hakkında detayları derledik. Peki Rıza Kayaalp kimdir, nereli, Rıza Kayaalp kaç yaşında, Rıza Kayaalp boyu, kilosu kaç? İşte Rıza Kayaalp hakkında detaylar.

Rıza Kayaalp Kimdir, Kaç Yaşında, Nereli?

Rıza Kayaalp 10 Ekim 1989 tarihinde Yozgat’ta dünyaya gelmiştir. Grekoromen 130 kiloda yarışan sporcu Ankara ASKİ Spor kulübü bünyesinde kariyerini sürdürmektedir. 4 kez Dünya ve 11 kez Avrupa şampiyonu olmuştur. 2016 Yaz Olimpiyatlarında gümüş ve 2012 ve 2020 Yaz Olimpiyatlarında bronz madalya kazanmıştır.

Bu içerik KimdirKim.com ekibi tarafından hazırlanmıştır.

visum china
visum china

2000 senesinde Yozgat Güreş Eğitim Merkezi’nde Aydın Dal, Mustafa Doğan ve Mustafa Başer gözetiminde Grekoromen Stilde güreşe başladı. İlk uluslararası madalyasını Yıldızlar kategorisinde 2005 senesinde Arnavutluk Tiran şehrinde 100 kiloda tüm rakiplerini yenerek Yıldızlar Avrupa Şampiyonu olarak kazandı. Aynı sene Ankara Büyükşehir Belediyesi ASKİ Spor Kulübüne transfer olarak Olimpiyat Şampiyonu olan Mehmet Akif Pirim’in gözetimde hem sporda hem de eğitim alanında hızla basamakları tırmanan Kayaalp, 2006 senesinde Yozgat Lisesi’nden mezun olduktan sonra, Aksaray Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulunu kazanarak bu okuldan mezun oldu. Bozok Üniversitesi’nde yüksek lisans çalışmalarına devam etmektedir.

Rıza Kayaalp Boyu Kaç?

Rıza Kayaalp 1.84 boyundadır.

Rıza Kayaalp Kaç Kilo?

Rıza Kayaalp 130 kilodur.

Rıza Kayaalp hakkında hazırladığımız bu içeriği beğendiyseniz https://Kimdirkim.com sayfamızda diğer merak ettiğiniz kişilerin yazılarını da okuyabilirsiniz.

visum china
visum china

Yukarıdaki videodaki evi satın almak için İletişim Formu'muzdan bize ulaşabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İstanbul Satılık Lüks Bahçe Katı Ev

İstanbul Satılık Lüks Ev İletişim

Yukarıdaki videodaki evi satın almak için İletişim Formu’muzdan bize ulaşabilirsiniz.