Şansal Büyüka Kimdir Nereli Kaç Yaşında?

Şansal Büyüka Kimdir Nereli Kaç Yaşında?

Önce onu Show tv ekranlarında tanıdık daha sonra ise Lig Tv kanalınla beraber Türkiye’nin Spor konusunda en başarılı isimlerden biri halinde geldi.Evet kimden bahsettiğimi çok iyi biliyorsunuz.Sizlere bu yazımızda Şansal Büyüka kimdir nereli kaç yaşında? biyografisi hakkında bilgi vereceğiz.

Şansal Büyüka Kimdir

8 Ocak 1947 tarihinde Sivas’ta doğmuş bir isimdir.Babasının İsmi Ömer’dir.Kızının ismi ise Sine Büyüka’dır.Ntv kanalında çalışmaktadır.Maraton ve Televole gibi Milyonlarca insanın izlediği en önemli programlara imza atmış bir isimdir.

Kendisi Erman Toroğlu ile beraber uzunca yıl Lig Tv ekranlarında yayınlanan Maraton programını sunmuştur.Daha sonra Erman Toroğlu ile yollar ayrılmıştır.Neden yolların ayrıldığına dahil bir bilgimiz bulunmuyor.

Şuan Lig Tv genel Müdürlük görevinin başındadır ve her hafta sonu Maraton programını hem hazırlayıp hemde sunmaktadır.Program maçlardan sonra yayına girip hem maçların önemli dakikalarını göstermekte, hemde maçlardaki pozisyonlar Ünlü Hakem tarafından yorumlanmaktadır.

Severek takip edeceğiniz Maraton programını izleminizi öneririz.Ayrıca programa sosyal medya üzerinden mesajlarlada ulaşıp bu sayede sorularınızı sormaktasınız.Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın