Oktay Vural Kimdir?

Oktay Vural Kimdir Nereli Kaç Yaşında?

Milliyetçi Hareket Partisinde uzun yıllardır görev almış olan özellikle Mhplilerin sevmiş olduğu isim olan Oktay Vural kimdir? nereli kaç yaşında?

Oktay Vural Kimdir? Hayatı

Oktay Vural, 9 Şubat 1956 yılında Diyarbakır’da doğan Siyasetçilerimizdendir.Babasının ismi Hasan annesinin ismi Harbiye’dir.Aslen Siirt Aydınlar ilçelidir.İlk ile Orta okulu Diyarbakır’da tamamlamıştır.3 tane kardeşi vardır ve 17-18 yaşına kadar burada yaşamıştır.1979 tarihinde İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesinden mezun olmuştur.Üniversite sonrası Dpt’ye girmiş ve Turgut Özal ile beraber çalışmıştır.Yüksek Lisans için Ege Üniversitesine gitmiş ve orada okumuştur.1987 tarihinde ise Doktora yapmış bu sefer Dokuz Eylül Üniversitesinde iktisat Doktorosunu tamamlamayı başarmıştır.

Askerlik görevini Denizli’de yapmıştır.1988 tarihinde Dokuz Eylül Üniversitesi İdari Bölümler Fakültesi Maliye Bölümü yardımcılığı olarak Öğretim üyeliğine getirilmiştir.

1988 yılında Başbakanlık Müşavirliği yapmış, 1989 tarihinde Botaş Boru Hatları Genel Müdür yardımcılığına getirilmiş ardındanda Genel Müdürlük ve Yönetim Kurulu başkanlığında bulunmuştur.1992-1993 tarihlerinde Cumhurbaşkanlığı Denetleme Kurulu üyeliğinde bulunmuştur.

1995 tarihinde Milletvekili seçimlerinde Mhp’den aday olmuştur.Ankara 2. Bölge 1. sıradan aday olmuş ve kazanmıştır.O zamanlar Mhpnin başında Alparslan Türkeş bulunmaktaydı.

18 Nisan 1999 tarihi ve 2007 tarihleri arasında İzmir’den aday olmuş ve Milletvekili seçilmiştir.21. Dönemdeyken NATO Parlamenter üyesi olmuştur.57. Hükümet 2001 tarihinde Ulaştırma bakanı olarak görev yapmıştır.1 Yıl kadar bu görevde bulunmuştur.

Çok güzel bir şekilde İngilizce bilmektedir.Eşi olan Tuva Vural’ı kısa bir süre hastalığı nedeniyle kaybetmiştir.2 Tane çocuğu bulunmaktadır.Çocuklarının ismi Yavuz ve Oğuzdur.

Oktay Vural 2018 genel seçimlerde aday gösterilmemiştir.Halen kendisi Mhp’de yer almaktadır fakat Milletvekili değildir.

Sürücü Bayılırsa Ne Yapardınız?

Videoyu sonuna kadar izlemenizi tavsiye ediyoruz. Hızla ilerlerken, sürücü bir anda bayılırsa ve siz araç içindeyseniz, ne yapardınız? Umarız bu durumu yaşamazsınız ama yine de bilmekte fayda var. Güvenli sürüşleriniz olsun. 🙂 TÜVTÜRK araç muayane randevusunu TÜVTÜRK muayene rezervayson sayfasından ücretsiz olarak alabilirsiniz. TÜVTÜRK araç muayene randevusu almak için telefon numarası da 850 222 88 88'dir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.