Oktay Vural Kimdir?

Oktay Vural Kimdir Nereli Kaç Yaşında?

Yukarıdaki videodaki evi satın almak için İletişim Formu'muzdan bize ulaşabilirsiniz.

Milliyetçi Hareket Partisinde uzun yıllardır görev almış olan özellikle Mhplilerin sevmiş olduğu isim olan Oktay Vural kimdir? nereli kaç yaşında?

Oktay Vural Kimdir? Hayatı

Oktay Vural, 9 Şubat 1956 yılında Diyarbakır’da doğan Siyasetçilerimizdendir.Babasının ismi Hasan annesinin ismi Harbiye’dir.Aslen Siirt Aydınlar ilçelidir.İlk ile Orta okulu Diyarbakır’da tamamlamıştır.3 tane kardeşi vardır ve 17-18 yaşına kadar burada yaşamıştır.1979 tarihinde İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesinden mezun olmuştur.Üniversite sonrası Dpt’ye girmiş ve Turgut Özal ile beraber çalışmıştır.Yüksek Lisans için Ege Üniversitesine gitmiş ve orada okumuştur.1987 tarihinde ise Doktora yapmış bu sefer Dokuz Eylül Üniversitesinde iktisat Doktorosunu tamamlamayı başarmıştır.

Askerlik görevini Denizli’de yapmıştır.1988 tarihinde Dokuz Eylül Üniversitesi İdari Bölümler Fakültesi Maliye Bölümü yardımcılığı olarak Öğretim üyeliğine getirilmiştir.

visum china
visum china

1988 yılında Başbakanlık Müşavirliği yapmış, 1989 tarihinde Botaş Boru Hatları Genel Müdür yardımcılığına getirilmiş ardındanda Genel Müdürlük ve Yönetim Kurulu başkanlığında bulunmuştur.1992-1993 tarihlerinde Cumhurbaşkanlığı Denetleme Kurulu üyeliğinde bulunmuştur.

1995 tarihinde Milletvekili seçimlerinde Mhp’den aday olmuştur.Ankara 2. Bölge 1. sıradan aday olmuş ve kazanmıştır.O zamanlar Mhpnin başında Alparslan Türkeş bulunmaktaydı.

18 Nisan 1999 tarihi ve 2007 tarihleri arasında İzmir’den aday olmuş ve Milletvekili seçilmiştir.21. Dönemdeyken NATO Parlamenter üyesi olmuştur.57. Hükümet 2001 tarihinde Ulaştırma bakanı olarak görev yapmıştır.1 Yıl kadar bu görevde bulunmuştur.

Çok güzel bir şekilde İngilizce bilmektedir.Eşi olan Tuva Vural’ı kısa bir süre hastalığı nedeniyle kaybetmiştir.2 Tane çocuğu bulunmaktadır.Çocuklarının ismi Yavuz ve Oğuzdur.

Oktay Vural 2018 genel seçimlerde aday gösterilmemiştir.Halen kendisi Mhp’de yer almaktadır fakat Milletvekili değildir.

visum china
visum china

Yukarıdaki videodaki evi satın almak için İletişim Formu'muzdan bize ulaşabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İstanbul Satılık Lüks Bahçe Katı Ev

İstanbul Satılık Lüks Ev İletişim

Yukarıdaki videodaki evi satın almak için İletişim Formu’muzdan bize ulaşabilirsiniz.