Gazeteci Saygı Öztürk kimdir, Saygı Öztürk nereli, Saygı Öztürk'ün hayatı, biyografisi, Saygı Öztürk kaç yaşında?

Saygı Öztürk Kimdir? Saygı Öztürk Hayatı, Kaç Yaşında, Nereli?

Gazeteci Saygı Öztürk kimdir, Saygı Öztürk nereli, Saygı Öztürk’ün hayatı, biyografisi, Saygı Öztürk kaç yaşında? İşte Saygı Öztürk hakkında detaylar.

Saygı Öztürk Kimdir? Kaç Yaşında, Nereli?

Saygı Öztürk 1955 yılında Yozgat’ın Sarıkaya ilçesine bağlı olan Akbucak köyünde dünyaya gelmiştir. On üç çocuklu ailenin on ikinci çocuğudur. Asıl mesleği öğretmenliktir.

Gazetecilik hayatına lise öğrenimi sırasında yerel “Yerköy” gazetesinde basladı. Aynı dönemde Hürriyet Haber Ajansı muhabirliğini de yaptı. Yerel haberlerindeki başarıları nedeniyle dikkat çeken Öztürk, Hürriyet gazetesi Ankara Bürosu’nda 1 Haziran 1978 yılında göreve başladı ve aralıksız 1994 yılına kadar aynı gazetede Eğitim ve Güvenlik Haberleri Sorumlusu olarak çalıştı. Aynı görevini daha sonra Sabah gazetesinde sürdürdü. Sonrasında Star, ve Sözcü gazetelerinde çalıştı. Halen Sözcü gazetesi Ankara temsilciliği görevini yürütmektedir.

Sedat Simavi Gazetecilik Ödülü, Türkiye Gazeteciler Cemiyeti, Çağdaş Gazeteciler Derneği, Ankara Gazeteciler Cemiyeti ile diğer meslek örgüt ve kuruluşlarından ödüller almıştır.

Saygı Öztürk hakkında hazırladığımız bu içeriği beğendiyseniz https://Kimdirkim.com sayfamızda diğer merak ettiğiniz kişilerin yazılarını da okuyabilirsiniz.

Paramı Biriktirme Programı - Monay...

Monay, para biriktirme uygulaması, para yönetimi
Monay
Paramı nasıl değerlendirebilirim diye soruyorsan MONAY'ın şu faydalı blog yazısını okumanı ve uygulamasını indirmeni tavsiye ederiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir