Sevcan Yaşar Kimdir?

Sevcan Yaşar Kimdir?

Ekranların çok fazla izleyicisi olan dizilerinden biri olan Eşkiya Dünyaya Hükümdar Olmaz dizisinde rol aldıktan sonra yavaş yavaş oyuncu olarak tanınmaya başlanmış ve aynı zamanda geçmiş senelerde katıldığı güzellik yarışmasında birincilik elde etmiş bir isim olan Sevcan Yaşar Kimdir? bu güzel isimle ilgili özgeçmişi bu konumuzla beraber aktaracağız.

Sevcan Yaşar Kimdir Kaç Yaşında Boyu Kaç?

Sevcan Yaşar Türkiye’nin üçüncü, Ege’nin ise 1. büyük Şehri olan İzmir’de hayata gözlerini açmıştır.Şuanda 28 yaşında olan oyuncunun hayatı genellikle İzmir’de geçmiş ardından ise oyunculuk sebebinle İstanbul’da geçmeye başlamıştır.Boyu 1.78’dir.1990’lı olan oyuncu Çin’de 2011 senesinde gerçekleştirilmiş olan dünya çapındaki Güzellik yarışmasına katılarak burada 1. olmuştur.

Hem Türkiye hemde Dünya geneli yarışmaları içerisinde 1. olmasının ardından güzelliği Tüm dünyaca kanıtlanmıştır.Üniversite eğitimini Ege Üniversitesi’nde okumuş olan oyuncu burada Biyoloji Bölümünü tamamlamıştır.Ardından ise İzmir’den İstanbul’a gitmiş ve burada hem hep istediği bir bölüm olan Tiyatro bölümünü okumaya başlamış hemde oyunculuk dersleri almaya başlamıştır.Aldığı oyunculuk derslerinin sonrasında oyunculuk setlerine gitmiş ve bazı dizilerde oynamaya başlamıştır.

Halen Yeditepe Üniversitesi’nin Tiyatro bölümü içerisinde okumaya devam eden oyuncu setten kalan zamanlarında okulunla ilgilenmektedir.

Hedefleri arasında tiyatro oyunlarından birinde oynamak olan oyuncunun bir diğer hedefi ise bir filmde rol almak.Oyunculuk yaparken zor karakterleri canlandırmayı isteyen oyuncu kolay karakterleri canlandırmak yerine zor karakterleri oynamak istediğini belirtiyor.

sevcan-yasar-biyografisi

Sevcan Yaşar Oynadığı Diziler Nelerdir?

2012 – Böyle Bitmesin
2012 – Kayıp Şehir
2013 – Aramızda Kalsın
2015 – Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın