Burhan Kuzu Kimdir Nereli Biyografisi

Burhan Kuzu Kimdir Nereli Kaç Yaşında?

Ak Parti’nin çok önemli isimlerinden biri olan ve çoğunlukla Ak parti adına bir çok televizyon kanalının programlarına çıkan ve açıklamalar yapanlar ünlü siyasetçilerden Burhan Kuzu Kimdir nereli kaç yaşında? söylemlerinle gündeme bir çok kez damga vuran Akpli siyasetçinin biyografisi.

Burhan Kuzu Kimdir Nereli Hayatı

Burhan Kuzu 1955’li olan Kayserili ünlü bir siyasetçidir.Hayata gözlerini açtığı yer ünlü siyasetçinin Kayseri’nin Develi ilçesidir.İlkokula doğduğu yer olan Develi ilçesindeki Kasabada başlamış ve bitirmiş ardındanda Develi merkeze geçerek burada Ortaokul ile liseyi bitirmiştir.Lisenin sonrasında girmiş olduğu Hukuk Fakültesi eğitimini okulunun 1. olmayı başararak tamamlamıştır.Ardından mezun olduğu Üniversitede hem doktora hemde yüksek lisans yapmıştır.

1976 senesinde ilk iş hayatına başlamış olan siyasetçi Hukuk Fakültesi’nde asistanlık yaptı.Ardından ise burada çalışmaya devam ederken Hakimlik sınavlarına katılarak sınavdan çok iyi bir puan elde etti.

1984 senesinde doktor olmayı başarmış olan siyasetçi, 1989 senesinde ise doçent ünvanını elde etmiştir.1998 senesinde ise profesör olmayı başarmıştır.

Bir çok araştırmaya imza atıp ardından ise 15 sene süresince Polis Okulları içerisinde aktif olarak görev almaya başladı.Çeşitli derslere girdi ve Öğrencilere o dersler hakkında bilgiler verdi.Bazı Sivil Toplum Örgütlerinde bulundu ve buralarda yönetici sıfatınla yer aldı.Bazı Üniversitelerde de bulunan Burhan Kuzu, Beykent Üniversitesi başta olmak üzere Haliç Üniversitesi ile beraber Yeditepe Üniversitesinde hocalık yaptı.

Siyasete girene kadar olan bölümünde İstanbul Hukuk Fakültesi içerisinde hem Öğretim üyeliği hemde Anabilim Dalı başkanı olarak bulunmuştur.Ak parti kurucu üyeleri arasında yer alan olan siyasetçi 2002 tarihinle beraber aktif bir şekilde siyaset yapmaya başladı ve İstanbul’un Akp Milletvekillerinden biri oldu.2007 senesinde düzenlenen seçimlere yine katıldı ve yine seçilerek meclise girdi.2011 ve 2015 seçimlerindede seçilerek mecliste olmaya devam etmiştir.

Evli olan Kuzu 2 tane çocuk sahibidir.

Sürücü Bayılırsa Ne Yapardınız?

Videoyu sonuna kadar izlemenizi tavsiye ediyoruz. Hızla ilerlerken, sürücü bir anda bayılırsa ve siz araç içindeyseniz, ne yapardınız? Umarız bu durumu yaşamazsınız ama yine de bilmekte fayda var. Güvenli sürüşleriniz olsun. 🙂 TÜVTÜRK araç muayane randevusunu TÜVTÜRK muayene rezervayson sayfasından ücretsiz olarak alabilirsiniz. TÜVTÜRK araç muayene randevusu almak için telefon numarası da 850 222 88 88'dir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.