Simge Selçuk Kimdir Kaç Yaşında Biyografisi

Simge Selçuk Kimdir Kaç Yaşında Boyu Kaç?

Kardeşlerim “Nebahat” Simge Selçuk Kimdir? Lise zamanlarından beri ara vermeden oyunculuk yapan ve kariyerindeki başarısının yanına güzelliğini de ekleyen sevilen oyuncu Simge Selçuk kimdir? kaç yaşında boyu, kilosu kaç? Hayatı ile ilgili bilgiler sizlerle.

Simge Selçuk Kimdir? Biyografisi

1 Ocak 1975 yılında Ankara’da dünyaya gözlerini açmış olan Simge Selçuk, 1.72 metre boyunda, 56 kilo ve Oğlak burcudur. Oyunculuk mesleğini hep dizilerle sürdürmüş olan isim, Bilkent Üniversitesi mezunlarındandır. Liseden itibaren kameralar önünde yer almıştır.

1993 yılında Daha lise son sınıftayken “Ferhunde Hanımlar” dizisi ile oyunculuğa başlayan isim, bu dizide Yonca karakterini canlandırmış ve ardından 1995 yılında “Çiçek Taksi” dizisinde yer almıştır.

Belirli süre zarfı içerisinde tiyatro oyunları içerisinde de yer almış olan isim akabinde tiyatroyu bırakarak sadece dizilerde bulunmuştur.kimdirkim.com tiyatroyu bırakmasından sonra daha fazla dizide yer alan güzel oyuncu, rolleri dışında güzelliğinle de izleyicilerin dikkatini çekmektedir.

visum china
visum china

Çoğu kadın gibi alışveriş yapmaktan çok mutluluk duyan güzel oyuncu, alışverişe çıkınca çoğunlukla çanta ve ayakkabı gibi ürünler satın almaktadır. Mağazaları düzgünce gezen ünlü isim beğenmiş olduğu ürünü hemen almayı tercih ediyor ve modaya çok fazla dikkat etmeyerek kendine yakışanı alarak mağazadan ayrılıyor.

Simge Selçuk Rol Aldığı Diziler

2021 – Kardeşlerim (Nebahat)

2019 – Canevim (Melis)
2017 – Kalbımdeki Deniz (Raşel)
2015 – Göc Zamanı (Handan)
2014 – Guzel Köylü
2014 – Galip Derviş
2012 – Göç
2011 – Mazi Kalbımde Yaradır
2011 – Avrupa Avrupa
2008 – Küçük Kadınlar (Tezer)
2007 – Elveda Derken (Tuna)
2007 – Ayda
2004 – Çınaraltı
2004 – Metro Palas
2000 – Evdeki Yabancı
1999 – Ayrılsakta Beraberiz (Serpil)
1995 – Çiçek Taksi
1993 – Ferhunde Hanımlar (Yonca)

Atv’nin yeni dizisi Kardeşlerim yayınlandığı günden itibaren gündemde. Kardeşlerim dizisi konusuyla dikkat çekerken, dizinin oyuncuları da oldukça merak ediliyor. Bu oyunculardan biri de dizide “Nebahat” karakterini canlandıran Simge Selçuk.

visum china
visum china

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir