Sinan Akçıl Kimdir?

Sinan Akçıl Kimdir?

Onun bestecilik yönünün, şarkıcılık yönüne göre daha ağır bastığı bir gerçek.Fakat seslendirmiş olduğu şarkılarda azımsanmayacak derecede çok dinleniyor.İşte bu makalemizde sizlere Sinan Akçıl kimdir, yaşı kaç, boyu gibi soruların cevabını açıklayacağız.

Sinan Akçıl Kimdir? Biyografisi

Sinan Akçıl, 20.05.1982’de Hollanda’nın Leeuwarden kentinde doğduğu biliniyor.Ailesi ise Çanakkale’nin Biga ilçesinden ve 1982 yılında Hollanda’dan Türkiye’ye gelmişler.İstanbul’da büyüyen ve eğitim gören ismin, güzel bir görüntüsü ve iyi bir müzik bilgisi var.Pek çok ünlü şarkı onun imzasını taşıyor.(Örneğin Hadise’nin Eurovizyon’da dördüncü olan şarkısı Düm Tek Tek.)

Sinan Akçıl’ın boyu 1.78 cm, kilosu 67, burcu ise Boğa’dır.

Şarkıcı mı Besteci mi?

2013 yılında seslendirilmiş ve hala unutulmayan “Hafıza” isimli şarkı da Akçıl’a ait.Bazı kozmetik firmalarının düzenlediği genel geçer yarışmalarda jüri üyesi bile olan Akçıl bunlardan çok daha kaliteli haberlerde yer almayı hak ediyor.Belki de bu yüzden ona yöneltilen eleştiriler içinde o besteci kalsın, şarkı söylemesin de var.Durum sosyal medyada kurulan Sinan Akçıl müziği bıraksın gruplarına kadar gitmiş vaziyette.

2011 de Kalp Sesi ilk albümünü çıkaran sanatçı, 2012’de Karnaval ve 2013’de Kapı Albümlerini çıkarttı.Son çıkardığı albüm ise, 2017 yılındaki Yüzyılın Aşkı albümüdür.Çıkardığı single şarkılardan bir kısmı ise şöyledir; İkinci Sen, Hatırlasana, Ayıp Yani, Şarttır, Başka Şansın yok ve Güzel Şeyler.

Çıkardığı Albümler

2011 – Kalp Sesi
2012 -Karnaval
2013 – Kapı
2014 – Tabi Tabi
2015 – Best Of Aşk
2017 – Yüzyılın Aşkı

Sürücü Bayılırsa Ne Yapardınız?

Videoyu sonuna kadar izlemenizi tavsiye ediyoruz. Hızla ilerlerken, sürücü bir anda bayılırsa ve siz araç içindeyseniz, ne yapardınız? Umarız bu durumu yaşamazsınız ama yine de bilmekte fayda var. Güvenli sürüşleriniz olsun. 🙂

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın