Tolga Zengin Kimdir?

Tolga Zengin Kimdir?

Adından her zaman çok söz ettiren Türkiye’de sayılı iyi kalecilerden biri olan Tolga Zengin kimdir?

Tolga Zengin Kimdir nereli kaç yaşında?

Tolga Zengin kimdir 10 Ekim 1983 tarihinde doğmuştur.Artvin’in şirin ilçesi Hopa doğumludur.Kendisi Trabzon’da amatör olarak futbola başlamıştır.1998 tarihinde ise Trabzonspor’un altyapısına gitmiş ve forma giymeyi başarmıştır.2003 tarihine kadar Trabzonspor’un paf takımında forma giyme şansı buldu.Ardından A takıma yükselmiştir.A Takıma yükselmiş olduğu yıl yeterli performansı göstermediği için tekrar PAF Takıma gönderildi.A takımda oynadığı ilk maç 2 Ekim 2005 tarihinde Galatasaray maçıdır.Bu maç Galatasaray’ın 4-1 üstünlüğünle bitti.

Bu maçın ardından 5 Şubat 2006 tarihine kadar tekrar kendisine görev verilmedi.O tarihte oynanan Ankaragücü maçında forma şansı tekrar buldu ve Ankaragücünü 2-1 Trabzonspor yendi.2006-2007 sezonu boyunda 18 maçta forma giydi.

2008-2009 sezonu itibariyle Trabzonspor’un kaleci olan Tony Sylva Lisans problemleri nedeniyle gelemedi.O nedenle Kaleye kendisi geçmiştir.7. Haftaya kadar başarılı bir grafik çizmiş olsada Galatasaray’dan 3 gol yemiş ve tekrar kaleyi vermiştir.2. kaleci olarak uzunca bir süre kalmıştır.Trabzonspor’un 1. kalecisi Tony sakatlanmış ardından tekrar forma şansı bulmuştur.

2011 tarihinden itibaren Kaleyi devrealan ünlü Kaleci özellikle Şapiyonlar Ligi maçlarında harika bir performans sergilemiştir.Milli takıma kadar çağrılmıştır.

2014 tarihinde Beşiktaş Kulubüne transfer oldu.

Tolga Zengin Evli mi? Evet kendisi evlidir.Eşinin ismi Ece Saraçtır.Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın