Melih Gökçek Kimdir nereli kaç yaşında?

Melih Gökçek Kimdir?

Ankara Büyük Şehir Belediye başkanlığını uzun zamandır kimseye kaptırmayan Melih Gökçek kimdir?

Melih Gökçek Kimdir Nereli Kaç Yaşında?

İbrahim Melih Gökçek kimdir 20 Ekim 1948 yılında Ankara’nın Keçiören ilçesinde doğmuştur.3 Çocuklu ailenin en Büyükoğlu olarak dünyaya gelmiştir.Babasının ismi Ahmet Gökçek aynı zamanda Gaziantep Ak parti il başkanlığı görevini yürütmekteydi.Babasının mesleği sebebinle İlk ile ortaokulu Gaziantep’te tamamlamıştır.Daha sonra Ankara Üniversitesi Gazetecilik Yüksek Okulunu kazanıp Ankara’ya gitmişlerdir.

Üniversite sonrası Parlemonta konusunda Muhabirlik yapmış ve daha sonra Askere gitmiştir.Askerliğini Kıbrıs’ta yapmış döndükten sonra ise kısa bir süre kadar ticaret ile uğraşmıştır.

1984 tarihinde Anap partisinden Keçiören Belediye başkanlığı için aday olmuştur ve sonrasında seçimi kazanan biri oldu.İkinci seçim 1989 tarihinde oldu fakat bu sefer seçimi kazanamamıştır.1991 tarihinde Anap partisinden istifa etmiş ve Refah partisine katılmıştır.20 Ekim 1991 tarihinde Ankara Milletvekili olarak sadece 2 ay kadar bulunmuştur.Daha sonra Büyük Şehir Belediye Başkanlığını kazanmış ve Milletvekiliğini bırakmıştır.

Ankara Büyük Şehir Belediye başkanlığına ilk olarak 1994 tarihinde üstlenmiştir.Refah partisi kapatıldıktan sonra Fazilet partisinden aday gösterilmiş 1999 tarihinde ikinci defa seçimi kazanan kişi olmuştur.3. kez yapılan seçimde yine kendisi seçilmiş ve bir ilke imza atmıştır.29 Mart 2009 seçimlerinde yine seçilmiş ve 4. defa Ankara Büyük Şehir belediye başkanı olarak rekora imza atmıştır.2014 yerel seçimlerindede yine kazanmış ve 5. defa Belediye başkanı olmuştur.

Melih Gökçek evlidir ve 2 çocuk babası bir kişidir.

Sürücü Bayılırsa Ne Yapardınız?

Videoyu sonuna kadar izlemenizi tavsiye ediyoruz. Hızla ilerlerken, sürücü bir anda bayılırsa ve siz araç içindeyseniz, ne yapardınız? Umarız bu durumu yaşamazsınız ama yine de bilmekte fayda var. Güvenli sürüşleriniz olsun. 🙂 TÜVTÜRK araç muayane randevusunu TÜVTÜRK muayene rezervayson sayfasından ücretsiz olarak alabilirsiniz. TÜVTÜRK araç muayene randevusu almak için telefon numarası da 850 222 88 88'dir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.