Ünal Karaman Kimdir Kaç Yaşında Biyografisi Nereli?

Ünal Karaman Kimdir?

Türk futbolunda hem oyuncu olarak hemde Teknik adam olarak bulunmuş ve halen Teknik adamlık yapan Ünal Karaman kimdir nerelidir?

Ünal Karaman Kimdir Biyografisi

29 Haziran 1966 yılı Konya doğumludur.Eski futbolcu ve antrenör olarak bilinmektedir.Futbol kariyerine Konyaspor genç takımında başlamıştır.1984 yılında Gaziantepspor’ a transfer olmuştur. Gaziantepspor’ da 2. Lig’ de oynarken Türkiye Milli Futbol Takımında yer almıştır. 1987 yılında Malatyaspor’ a transfer olmuştur.

A Milli Takımı orta saha oyuncusu olarak futbol kariyerine yön veren Ünal Karaman, 1990 yılında Trabzonspor’ a transfer olmuştur. Bu yıldan sonra iki yıl daha futbolculuğa devam etti. Bu süre içerisinde 1999 yılında Ankaragücü’ nde forma giymiş 2000 yılında ise futbolu bırakmıştır.

Futbol yaşamında transfer olduğu takımları başarıya götürmüştür. Attığı goller sayesinde kısa sürede Milli Takımların dikkatini çekmiş ve Milli Takım’ da forma giyme imkanı kazanmıştır. Antrenör olarakta çalıştığı takımlara başarı elde etmelerini sağlamıştır.

2000 yılında futbolu bırakan Karaman, 2000 yılı ve 2005 yıllları arasında Türkiye Milli Futbol Takımı yardımcı antrenörlüğüne başlamıştır. 2005 yılında Ümit Milli Takımı’ nın teknik direktörü olarak göreve başlamıştır. 2007 yılında Konyaspor’ un teknik direktörlüğünü yapan Ünal Karaman, 2008 yılında kendi isteğiyle istifa etmiştir.
2008 yılı ile Ankaragücü takımının başına getirilmiştir. 2008 yılı sezon maçlarında Ankaragücü, Galatasaray’ a yenildiği için görevinden istifa etmiştir.

2009 yılının yarısında Konyaspor ‘da tekrar göreve getirilmiştir. Kısa bir süre görevini yapan Ünal Karaman, 2009 yılının son yarısında Trabzonspor’da göreve başlamıştır.Bir süre kadar Trabzonspor ile yolları ayrılmış ve 2013 yılında ise Trabzonspor’da görevine tekrar başlamıştır. Bu yılın sonuna doğru da görevinden kendi isteği ile istifa etmiştir.2014 yılı 2015 yılında Adana Demirspor’ un başına geçmiştir.

Futbol ve antrenörlük hayatı boyunca aldığı kulübüne kazandırdığı ödüller arasında; Türkiye Kupası, Cumhurbaşkanlığı Kupası ve Başbakanlık Kupası yer almaktadır.

Futbolda gösterdiği başarıyı antrenörlük ve teknik direktörlükte de göstererek Milli Takımlarda oynama imkanı bulmuştur.Ünal Karaman, en son Trabzonspor takımında teknik direktör olarak bulunmuştur.

Sürücü Bayılırsa Ne Yapardınız?

Videoyu sonuna kadar izlemenizi tavsiye ediyoruz. Hızla ilerlerken, sürücü bir anda bayılırsa ve siz araç içindeyseniz, ne yapardınız? Umarız bu durumu yaşamazsınız ama yine de bilmekte fayda var. Güvenli sürüşleriniz olsun. 🙂 TÜVTÜRK araç muayane randevusunu TÜVTÜRK muayene rezervayson sayfasından ücretsiz olarak alabilirsiniz. TÜVTÜRK araç muayene randevusu almak için telefon numarası da 850 222 88 88'dir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.