Yıldırım Caner Kimdir Biyografisi

Yıldırım Caner Kimdir Nereli Kaç Yaşında?

Arabesk ve Taverna Şarkıcılarının ilk beş kralını sayın deseler herhalde tereddütsüz Yıldırım Caner ismini sayardım. Sizler için bu yazımızda ünlü arabeskçi tavernacı Yıldırım Caner kimdir nereli kaç yaşında? tüm ayrıntıları ile bilgileri sizlerle.

Yıldırım Caner Kimdir Nereli Biyografisi Hayatı

Ünlü sanatçı Yıldırım Caner’in doğum tarihi 1956 yılıdır. Yıldırım Caner’in doğum yeri dadaşlar memleketi olan Erzurum’da dünyaya gelmiştir. İçindeki müzik ateşi küçük yaşlardan itibaren başlamış ve kısa süre sonra piyano eğitimi alarak besteler yapmıştır. İlk bestesini 16 yaşındayken yapan Ünlü Sanatçı o sıralarda daha gençliğe yeni adım atmasına rağmen çok ses getiren bir albümün çalışmalarına başlamıştır.

1987 tarihinde ilk albümü olan Hatırası Var adındaki albümü tüm arabesk sevenler için çıkarmış ve bu çıkarmış olduğu albümle bir yıldız doğduğunu göstermiştir. Hatırası Var albümü yüksek satışlar yapmış ve çıktığı günlerde toplam 2 Milyon civarı satılma başarısı göstermiştir. O yıllarda en çok adından söz ettiren sanatçılar arasında gösterilmiştir.

Ünlü sanatçının albümündeki başarısı diğer albümleri çıkarmasında büyük bir pay olmuş ve şarkılarındaki besteler ile yorumları onun farklı bir sanatçı olduğunu ispatlamıştır. Sadece şarkı söylemekle kalmamış en önemli bestelere de imza atmıştır. Diğer sanatçılardan farklı olarak bestelerini paylaşmak konusunda hiç sıkıntı yaratmamış ender kişilerden biri olmuştur.

Ünlü sanatçının bestelerini okuyanlardan bazıları ise Atilla Kaya, Çılgın Sedat, Suat Sayın gibi isimlerdir.

Hayranları onun hiçbir konserinde yalnız bırakmamış hem yurtiçinde hem de yurtdışında birçok konserine gitmişlerdir. Sevenlerinin içindeki duygulara parçaları ile her zaman tercüman olmuştur. Şarkılarındaki söylemler kelimeler her zaman özenle seçilmiş ve şarkıları dinlendikçe dinleyesi gelen şekilde olmuştur.

Yıldırım Caner’in en güzel parçaları Ağlama Sevdam, Günlerin Olur, Canım, Ruh İkizi, Yerdeki Yapraklar adındaki parçalarıdır.

Yıldırım Caner ile ilgili düşüncelerinizi bizimle paylaşabilirsiniz.

Sürücü Bayılırsa Ne Yapardınız?

Videoyu sonuna kadar izlemenizi tavsiye ediyoruz. Hızla ilerlerken, sürücü bir anda bayılırsa ve siz araç içindeyseniz, ne yapardınız? Umarız bu durumu yaşamazsınız ama yine de bilmekte fayda var. Güvenli sürüşleriniz olsun. 🙂 TÜVTÜRK araç muayane randevusunu TÜVTÜRK muayene rezervayson sayfasından ücretsiz olarak alabilirsiniz. TÜVTÜRK araç muayene randevusu almak için telefon numarası da 850 222 88 88'dir.

Bir Yorum

  1. mustafa kuşcu

    taverna müziğinin gerçek kıralı yıldırım canerdir gerisi fasa fiso

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.