Yıldırım Caner Kimdir Nereli Kaç Yaşında?

Yıldırım Caner Kimdir Nereli Kaç Yaşında?

Arabesk ve Taverna Şarkıcılarının ilk beş kralını sayın deseler herhalde tereddütsüz Yıldırım Caner ismini sayardım.Sizler için bu yazımızda Ünlü Arabeskçi Tavernacı Yıldırım Caner kimdir nereli kaç yaşında? tüm ayrıntıları ile bilgileri sizlerle.

Yıldırım Caner Kimdir Nereli Biyografisi Hayatı

Ünlü Sanatçı Yıldırım Caner, 1956 tarihinde Dadaşlar Memleketi olan Erzurum’da dünyaya gelmiştir.İçindeki Müzik ateşi küçük yaşlardan itibaren başlamış ve kısa süre sonra piyano eğitimi alarak besteler yapmıştır.İlk bestesini 16 yaşındayken yapan Ünlü Sanatçı o sıralarda daha gençliğe yeni adım atmasına rağmen çok ses getiren bir albümün çalışmalarına başlamıştır.

1987 tarihinde ilk albümü olan Hatırası Var adındaki albümü tüm arabesk sevenler için çıkarmış ve bu çıkarmış olduğu albümle bir yıldız doğduğunu göstermiştir.Hatırası Var albümü fena satışlar yapmış ve çıktığı günlerde toplam 2 Milyon civarı satılma başarısı göstermiştir.O Yıllarda en çok adından söz ettiren sanatçılar arasında gösterilmiştir.

Ünlü sanatçının albümündeki başarısı diğer albümleri çıkarmasında büyük bir pay olmuş ve şarkılarındaki besteler ile yorumları onun farklı bir sanatçı olduğunu ispatlamıştır.Sadece şarkı söylemekle kalmamış en önemli bestelerede imza atmıştır diğer sanatçılardan farklı olarak Bestelerini paylaşmak konusunda hiç sıkıntı yaratmamış ender kişilerden biri olmuştur.

Ünlü Sanatçının bestelerini okuyanlardan bazıları ise Atilla Kaya, Çılgın Sedat, Suat Sayın gibi isimlerdir.Bunlar sadece bir kısmıdır.

Hayranları onun hiçbir Konserin’de yalnız bırakmamış hem Yurtiçinde hemde Dünya’daki birçok konserine gitmişlerdir.Sevenlerinin içindeki Cümlelere parçalarınla her zaman tercüman olmuş ve dinlenen sanatçılar arasında bulunan bir isimdir.Şarkılarındaki söylemler kelimeler her zaman özenle seçilmiş ve şarkıları dinlendikçe dinleyesi gelen şekilde olmuştur.

Yıldırım Caner’in en güzel parçaları Ağlama Sevdam, Günlerin Olur, Canım, Ruh İkizi, Yerdeki Yapraklar adındaki parçalarıdır.

Yıldırım Caner Kimdir Nereli Kaç Yaşında? için Yorumlar (1 Yorum)

Yorum Yaz

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın