Cemil Ertem'in hayatı, biyografisi, Cemil Ertem kimdir, Cemil Ertem kaç yaşında, Cemil Ertem nereli, Cemil Ertem evli mi?

Cemil Ertem Kimdir, Hayatı, Biyografisi, Kaç Yaşında, Nereli?

Cemil Ertem’in hayatı, biyografisi, Cemil Ertem kimdir, Cemil Ertem kaç yaşında, Cemil Ertem nereli, Cemil Ertem evli mi? İşte Cemil Ertem hakkında merak edilenler.

Cemil Ertem Kimdir, Kaç Yaşında, Nereli?

Cemil Ragıp Ertem Düzce’de dünyaya gelmiştir. Türk iktisatçı, yazar ve bürokrat. Lisans eğitimini Ege Üniversitesi’nde tamamladıktan sonra İstanbul Üniversitesi’nde finans üzerine yüksek lisans ve doktora yaptı.

Nokta, Forbes, BirGün, Taraf, Star ve Akşam gibi yayınlarda köşe yazarlığı yaptı. Aynı dönemde, ATV’deki ana haber bültenlerinin ekonomi ve siyaset editörlüğü de yürütmüştür. 2011 yılında, MÜSİAD tarafından “En İyi Ekonomi Yazarı” ödülüne layık görüldü. 2014 yılında, dönemin cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından ekonomiden sorumlu başdanışman olarak atanmadan önce bir süre İstanbul ve Türk Hava Kurumu Üniversitesi’nde bilgi ekonomisi, ekonomi politikası, alternatif büyüme ve para teorileri dersleri verdi.

13 Ağustos 2018 tarihinden itibaren VakıfBank’ta yönetim kurulu üyesi olarak görev yapan Ertem, aynı zamanda Milliyet ve Daily Sabah gazetelerinde de köşe yazarlığı yapmaktadır.

Cemil Ertem eski eşi Engin Ertem, 10 Mayıs 2014 tarihinde kanserden dolayı vefat etmiştir. Daha sonra 26 Kasım 2016 tarihinde sunucu Nur Viral ile Roma Büyükelçiliği’nde evlenmiştir. Ertem ve Viral yaklaşık 3 yıl süren evlilikleri ise 2019 yılının Nisan ayında sona erdirdiler. Ertem’in ilk evliliğinden Deniz adında bir oğlu vardır.

Cemil Ertem hakkında hazırladığımız bu içeriği beğendiyseniz https://Kimdirkim.com sayfamızda diğer merak ettiğiniz kişilerin yazılarını da okuyabilirsiniz.

Paramı Biriktirme Programı - Monay...

Monay, para biriktirme uygulaması, para yönetimi
Monay
Paramı nasıl değerlendirebilirim diye soruyorsan MONAY'ın şu faydalı blog yazısını okumanı ve uygulamasını indirmeni tavsiye ederiz.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir