Derya Uluğ Kimdir Kaç Yaşında Biyografisi

Derya Uluğ Kimdir?

Bir dönem çıkarmış olduğu Okyanus isimli Single ile milyonlarca kişi tarafından dinlenen bir şarkıya imza atmayı başarmış sanatçı Derya Uluğ kimdir? sizlere hayatınla ilgili tam bilgileri aktaracağız.

Derya Uluğ Kimdir Kaç Yaşında Boyu Kaç?

Derya Uluğ 21.02.1986 senesinde hayata gözlerini açan bir sanatçıdır.Ailesinin 3 tane çocuğundan biri olan şarkıcı, kardeşleri arasında en küçük olandır.Boyu 1.61 cm, kilosu 42 ve burcu ise Balıktır.

Müzikte kendini göstermesi çok küçük yaşlardayken başlamıştır.İlk olarak Sekiz yaşındayken bir radyo tarafından yapılan yarışmaya girmiş ve yarışmanın sonunda kendisininin birinci olduğu açıklanmıştır.Bu birinciliğin ardından İzmir’de bulunan Müsiki çocuk korusunda yer almaya başlamıştır.

Çocuk korusunun ardından ise Kemanla ilgilenmeye başladı ve bir süre kadar Keman eğitimi gördü.Onbeş yaşına kadar eğitimlerini aralıksız bir şekilde devam etmesinin ardından Konserlerde bulunmaya başladı ve Solistlik yaptı.Bu yaşla beraber Şan derside alan sanatçı kendini giderek müzik konusunda bilgili bir hale getirdi.İzmir’de bulunan bazı yerler ona teklif sunarak sahneye çıkmasını önerdi bu teklifleri değerlendirerek sahnelerde yer aldı.

Sahnelere çıktığında çoğunlukla Pop müzik şarkıları seslendirmiş ve bir süre sonrada piyano dersleri almaya başlamıştır.Liseden sonra Konsevartuarı kazanmasına rağmen o konservatuara gitmemiş onun yerine Muğla Üniversitesi’nin Müzik Öğretmenliği bölümünde okumaya başlamıştır.

Derya Uluğ okumuş olduğu bölümü mükemmel bir derece alarak bitirmeyi başarmış ve ardından ise Yüksek Lisans yapmaya karar vererek İstanbul’da Konservatuar’da yüksek lisansını yapmıştır.İlk senesinde Türk Müziği dersleri almış ardından ise Şarkıcılık ile ilgili eğitimler görmüştür.

derya-ulug-biyografi

Bizlerin onu tanımasında en büyük gerçekleştirmiş olduğu meslek Vokallik olmuştur.Türkiye’nin sevilen sanatçılarından biri olan Ebru Gündeş ile çalışmaya başlamış ve onun vokalisti olmuştur.Yaklaşık olarak 4 seneye yakın süre boyunca ünlü sanatçının vokalistliğini yapıp ardından ise kendi albümünü çıkartmıştır.

Sürücü Bayılırsa Ne Yapardınız?

Videoyu sonuna kadar izlemenizi tavsiye ediyoruz. Hızla ilerlerken, sürücü bir anda bayılırsa ve siz araç içindeyseniz, ne yapardınız? Umarız bu durumu yaşamazsınız ama yine de bilmekte fayda var. Güvenli sürüşleriniz olsun. 🙂 TÜVTÜRK araç muayane randevusunu TÜVTÜRK muayene rezervayson sayfasından ücretsiz olarak alabilirsiniz. TÜVTÜRK araç muayene randevusu almak için telefon numarası da 850 222 88 88'dir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.