Prof. Dr. Hüseyin Bağcı kimdir, nerelidir, kaç yaşında, mesleği nedir, ne iş yapıyor?

Prof. Dr. Hüseyin Bağcı Kimdir, Hayatı, Kaç Yaşında, Nereli?

Gündem ile ilgili televizyon programlarında dış politikalar konusunda yorumlamalar yapan Prof. Dr. Hüseyin Bağcı’nın hayatını derledik. Peki Prof. Dr. Hüseyin Bağcı kimdir, nerelidir, kaç yaşında, mesleği nedir, ne iş yapıyor? İşte Prof. Dr. Hüseyin Bağcı hakkında detaylar.

Prof. Dr. Hüseyin Bağcı Kimdir, Kaç Yaşında, Nereli?

Hüseyin Bağcı 29 Aralık 1959 tarihinde dünyaya gelmiştir. Hüseyin Bağcı’nın doğum yeri Edirne’nin Uzunköprü ilçesidir. Türk akademisyen, Dış Politika Enstitüsü Başkanı. ODTÜ’de Uluslararası İlişkiler Bölümü Öğretim Üyesi olarak görev yapmaktadır.

Bu içerik KimdirKim.com ekibi tarafından hazırlanmıştır.

İlkokul ve ortaokulu Uzunköprü Atatürk ilköğretim, liseyi Uzunköprü Lisesi’nde okuyan Hüseyin Bağcı, Alman Konrad Adenauer Derneği’nin eğitim bursuyla 1979 yılında gittiği Almanya’da Bonn Üniversitesi’nde yüksek öğrenimini tamamlamış ve doktora çalışmaları için 1988 Mart ayında Türkiye’ye dönmüştür. Demokrat Parti Döneminin Dış Politikası konulu doktora tezi ile 1992 senesinde doçent, 1998 senesinde ise profesör olmuştur. ODTÜ tarafından 2000’de yılın en başarılı akademisyeni ve 2005’te yılın profesörü ödüllerine layık görülmüştür. Almanca ve İngilizce konuşabilmektedir.

Prof. Dr. Hüseyin Bağcı hakkında hazırladığımız bu içeriği beğendiyseniz https://Kimdirkim.com sayfamızda diğer merak ettiğiniz kişilerin yazılarını da okuyabilirsiniz.

Paramı Biriktirme Programı - Monay... Paramı nasıl değerlendirebilirim diye soruyorsan Monay'ın şu faydalı blog yazısını okumanı ve uygulamasını indirmeni tavsiye ederiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir