Prof. Dr. Hüseyin Bağcı kimdir, nerelidir, kaç yaşında, mesleği nedir, ne iş yapıyor?

Prof. Dr. Hüseyin Bağcı Kimdir, Hayatı, Kaç Yaşında, Nereli?

Gündem ile ilgili televizyon programlarında dış politikalar konusunda yorumlamalar yapan Prof. Dr. Hüseyin Bağcı’nın hayatını derledik. Peki Prof. Dr. Hüseyin Bağcı kimdir, nerelidir, kaç yaşında, mesleği nedir, ne iş yapıyor? İşte Prof. Dr. Hüseyin Bağcı hakkında detaylar.

Prof. Dr. Hüseyin Bağcı Kimdir, Kaç Yaşında, Nereli?

Hüseyin Bağcı 29 Aralık 1959 tarihinde dünyaya gelmiştir. Hüseyin Bağcı’nın doğum yeri Edirne’nin Uzunköprü ilçesidir. Türk akademisyen, Dış Politika Enstitüsü Başkanı. ODTÜ’de Uluslararası İlişkiler Bölümü Öğretim Üyesi olarak görev yapmaktadır.

Bu içerik KimdirKim.com ekibi tarafından hazırlanmıştır.

İlkokul ve ortaokulu Uzunköprü Atatürk ilköğretim, liseyi Uzunköprü Lisesi’nde okuyan Hüseyin Bağcı, Alman Konrad Adenauer Derneği’nin eğitim bursuyla 1979 yılında gittiği Almanya’da Bonn Üniversitesi’nde yüksek öğrenimini tamamlamış ve doktora çalışmaları için 1988 Mart ayında Türkiye’ye dönmüştür. Demokrat Parti Döneminin Dış Politikası konulu doktora tezi ile 1992 senesinde doçent, 1998 senesinde ise profesör olmuştur. ODTÜ tarafından 2000’de yılın en başarılı akademisyeni ve 2005’te yılın profesörü ödüllerine layık görülmüştür. Almanca ve İngilizce konuşabilmektedir.

Prof. Dr. Hüseyin Bağcı hakkında hazırladığımız bu içeriği beğendiyseniz https://Kimdirkim.com sayfamızda diğer merak ettiğiniz kişilerin yazılarını da okuyabilirsiniz.

Sürücü Bayılırsa Ne Yapardınız?

Videoyu sonuna kadar izlemenizi tavsiye ediyoruz. Hızla ilerlerken, sürücü bir anda bayılırsa ve siz araç içindeyseniz, ne yapardınız? Umarız bu durumu yaşamazsınız ama yine de bilmekte fayda var. Güvenli sürüşleriniz olsun. 🙂 TÜVTÜRK araç muayane randevusunu TÜVTÜRK muayene rezervayson sayfasından ücretsiz olarak alabilirsiniz. TÜVTÜRK araç muayene randevusu almak için telefon numarası da 850 222 88 88'dir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.