İoanna Kuçuradi kimdir, nereli, İoanna Kuçuradi hayatı, biyografisi, İoanna Kuçuradi kaç yaşında?

İoanna Kuçuradi Kimdir, Hayatı, Kaç Yaşında, Aslen Nereli?

Dünyaca ünlü filozof İoanna Kuçuradi kimdir, nereli, İoanna Kuçuradi hayatı, biyografisi, İoanna Kuçuradi kaç yaşında? İşte İoanna Kuçuradi hakkında detaylar.

İoanna Kuçuradi Kimdir, Kaç Yaşında, Nereli?

İoanna Kuçuradi 4 Ekim 1936 tarihinde İstanbul’da Rum bir ailenin çocuğu olarak dünyaya gelmiştir. Felsefeci, akademisyen ve yazardır. 1954 yılında Zapyon Rum Lisesi’nden, 1959 yılında İstanbul Üniversitesi Felsefe Bölümü’nden mezun olmuştur.

Prof. Dr. Takiyettin Mengüşoğlu’nun asistanı olarak bu bölümde göreve başladı. 1965 yılında hazırladığı “Schopenhauer ve Nietzsche’de İnsan Problemi” başlıklı tezle doktor oldu. 1965-1968 yılları arasında Erzurum Atatürk Üniversitesi’nde görev yaptı. 1970 yılında doçent, 1978 yılında da profesör oldu. 1983 yılında Uluslararası Felsefe Kuruluşları Federasyonu FISP’in yönetim kuruluna seçildi ve 1988-1998 arasında genel sekreter, 1998-2003 yılları arasında da federasyon başkanlığını yürüttü. Hâlen bu federasyonun onursal başkanıdır.

1969 yılında Hacettepe Üniversitesinde felsefe bölümünü kurdu ve 2003 yılında emekli oluncaya dek bölümün başkanlığını yaptı. 1997 yılından itibaren Maltepe Üniversitesinde İnsan Hakları ve Felsefesi Uygulama ve Araştırma Merkezinin yöneticiliğini yapmaktadır ve bu merkez bünyesinde kurulan UNESCO kürsüsünün başkanıdır. Ayrıca Koç Üniversitesi mütevelli heyeti üyesidir. 2015 yılında ODTÜ tarafından kendisine “Senato Özel Ödülü” verildi.

İoanna Kuçuradi hakkında hazırladığımız bu içeriği beğendiyseniz https://Kimdirkim.com sayfamızda diğer merak ettiğiniz kişilerin yazılarını da okuyabilirsiniz.

Paramı Biriktirme Programı - Monay...

Monay, para biriktirme uygulaması, para yönetimi
Monay
Paramı nasıl değerlendirebilirim diye soruyorsan MONAY'ın şu faydalı blog yazısını okumanı ve uygulamasını indirmeni tavsiye ederiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir