Şarkıcı Yeliz kimdir, nereli, Şarkıcı Yeliz'in hayatı, biyografisi, Şarkıcı Yeliz kaç yaşında?

Şarkıcı Yeliz Kimdir, Biyografisi, Kaç Yaşında, Nereli?

Şarkıcı Yeliz kimdir, nereli, Şarkıcı Yeliz’in hayatı, biyografisi, Şarkıcı Yeliz kaç yaşında? İşte Şarkıcı Yeliz hakkında merak edilen ayrıntılar.

Şarkıcı Yeliz Kimdir, Kaç Yaşında, Nereli?

Fatma Yeliz Eker 12 Aralık 1957 tarihinde İstanbul’da dünyaya gelmiştir. Türk şarkıcı.

İtalyan Lisesi’nden arkadaşı Nilüfer’in desteği ile müzik hayatına başladı. 1975 Eurovision Şarkı Yarışması Türkiye Finali’nde ikinci olan Yeliz, yarışmadan sonra yayınlanan 45’likleri ile Türk pop müziğinin en sevilen seslerinden biri olmuştur.

Bir tarafında “Bu Ne Dünya” diğer tarafında “Yalan” isimli şarkıların yer aldığı 45’liği dönemin en çok satan plağı olur. 1978 yılından 1988 yılına kadar arabesk ve fantezi müzik dalında çalışmalar yapan ve pop müziğe döndüğü 1992 albümü “Haklıydın” sonrasında müzik hayatına bir süre ara veren Yeliz, 2007 yılında “Haykırdım Sessizce” isimli albümü ile müziğe geri dönmüştür.

Fatma Yeliz Eker hakkında hazırladığımız bu içeriği beğendiyseniz https://Kimdirkim.com sayfamızda diğer merak ettiğiniz kişilerin yazılarını da okuyabilirsiniz.

Sürücü Bayılırsa Ne Yapardınız?

Videoyu sonuna kadar izlemenizi tavsiye ediyoruz. Hızla ilerlerken, sürücü bir anda bayılırsa ve siz araç içindeyseniz, ne yapardınız? Umarız bu durumu yaşamazsınız ama yine de bilmekte fayda var. Güvenli sürüşleriniz olsun. 🙂 TÜVTÜRK araç muayane randevusunu TÜVTÜRK muayene rezervayson sayfasından ücretsiz olarak alabilirsiniz. TÜVTÜRK araç muayene randevusu almak için telefon numarası da 850 222 88 88'dir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir