Ayşenur İslam Kimdir Nereli Kaç Yaşında?

Ayşenur İslam Kimdir Biyografisi

Türkiye Cumhuriyeti devletinin Aile ve Sosyal Politikalar bakanı olarak görev yapan Ayşenur İslam Kimdir biyografisi.

Ayşenur İslam Kimdir Nereli Kaç Yaşında?

Ayşenur İslam 16 Ocak 1958 İstanbul doğumlu bir siyasetçidir.Anne adı Cahide, baba adı ise Mehmettir.Ortaokul ile Lise’nin bir bölümünü İstanbul’da tamamlayıp sonrasında ise Ankara’ya taşınmaları sebebi ile liseyi burada bitirmiştir.Ted Ankara Kolejin’den mezundur.İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesini okudu ardından ise Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih Coğrafya Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı bölümünü bitirdi.Yüksek lisansınıda yine aynı Üniversitede yapmış, Doktorasını ise Gazi Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Türk Dili ve edebiyatı bölümünde yapmıştır.

Doktorasınıda tamamladıktan sonra birçok Üniversitede görev almaya başladı.Bunlar Ankara Üniversitesi, Kırıkkale Üniversitesi ile Başkent Üniversitesidir.2005 senesinde Doçent ünvanını almıştır.2007 tarihinde Kültür ve Turizm bakanlığı Araştırma ve Eğitim Genel Müdürlüğünde müdür olarak çalıştı.Yayınlanmış olan 10 tane kitabı bulunan Siyasetçinin ayrıca 50 civarıda makalesi bulunmaktadır.

Ayşenur İslam Evlimidir? Bahadır Celal İslam ile evli olan Bakan’ın eşi doktordur.1 çocuğu bulunmaktadır.Türkiye’de ilk başörtülü Milletvekili olmuş Merve Kavakçı’nın eltisi konumundadır.2011 tarihinde yapılan genel seçimlerde Sakarya Akp Milletvekili olmuştur.Doktor Bahadır Celal Gazze’ye yardım götürmüş Mavi Marmara gemisinde doktorluk yapmıştır.

visum china
visum china

25 Aralık 2013 senesinde o zaman Başbakan olarak görev yapan Recep Tayyip Erdoğan tarafından Aile ve Sosyal Politikalar bakanı olmuştur.Bu görevi Fatma Şahin’den devir almıştır.

visum china
visum china

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir