Aytun Çıray Kimdir Biyografisi Hayatı

Aytun Çıray Kimdir?

Yukarıdaki videodaki evi satın almak için İletişim Formu'muzdan bize ulaşabilirsiniz.

Uzun süre Chp’de Milletvekilliği yapmış ardından Ekim ayı kurulmuş olan İyi Parti’ye transfer olarak siyasi yaşamını burada sürdüren ve burada parti sözcüsü olarak görev yapan siyasetçi Aytun Çıray kimdir? biyografisi ile siyasetçiyi çok daha fazla tanımak ister misiniz? cevabınız olumlu ise konumuzu okumaya başlayabilirsiniz.

Aytun Çıray Kimdir Nerelidir Kaç Yaşında Hayatı

Siyasetci ünlü isim Aytun Çıray İzmirli olan ve burada doğup büyümüş olan bir kişidir.1957 senesinde hayata gelmiş olan ismin annesi Kısmet hanım, Babası ise Muharrem beydir.Eğitimini Ege Üniversitesi’nde tamamlamış ve burada Tıp Fakültesini bitirmiştir.Bir süre kadar uzmanlık üzerine eğitim almış ardından ise 1989 senesinde Başhekim olarak görevini sürdürmüştür.

Bir çok sağlık bakanı ile çalışma şansı bulmuş olan ünlü siyasetçi 1997 senesinde ise bu mesleğini bırakmış ve istifa etmiştir.Ardından ise Yönetici olarak başta Petkim olmak üzere tanınmış bir çok şirkette görev almıştır.

visum china
visum china

Sağlıkla ilgili bir çok kendine düşen sorumluluğu yerine getirmiş ve bu amaçla 2. Sağlık Projesi anlaşmasında başkanlık koltuğunda oturmuştur.

4 sene boyunca İzmir’in uzun yıllardır varolan gazetelerinden biri olan Yeni Asır gazetesinde başta olmak üzere çeşitli gazetelerde köşe yazarlığı yapmıştır.Yeni Asır’dan sonra Gazete Ege ve Yenigün diğer köşe yazarlığı yapmış olduğu gazetelerdir.

1995 senesinde siyasete atılmış olan Aytun Çıray ilk olarak Dyp’den Milletvekili adayı olmuştur.İzmir’den Dyp seçimlerine katılmış ve alınan kararla beşinci sırada aday olmuştur.Bundan dolayı bir süre sonra Dyp’yi bırakmıştır.

Dyp’den sonra Anap partisinde siyaset yapmayı sürdürmek istemiş fakat 2002 senesinde Anap partisi baraj altı kalmıştır.

2011 senesinde Chp’den aday olarak tekrar siyasette bulunmaya başlamış olan isim 2011 genel seçimlerinde İzmir’den girmiş olduğu seçimde İzmir CHP Milletvekili olmayı başarmıştır.2015’de tekrar Chp’den aday olarak seçimlere katılmış ve yine meclise girmeye hak kazanmıştır.

Bu zamana kadar çeşitli kitaplarda yazan Aytun Çıray 2006 senesinde Kaybedilmiş Zamanlar Ülkesinden isimli bir kitap yazmıştır.2010’da Kürt sorunu değil Irkcı Terör kitabınla dikkatleri çekmiş, 2013’de ise İzmir Medeniyeti Yükselirken isimli bir kitap daha yazmıştır.

İyi derecede Fransızca diline hakim olan ünlü siyasetçi evlidir ve 2 tane çocuğu bulunmaktadır.

2017 yılı Ekim ayı ile beraber Chp’den İyi Partiye geçmiştir.

visum china
visum china

Yukarıdaki videodaki evi satın almak için İletişim Formu'muzdan bize ulaşabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İstanbul Satılık Lüks Bahçe Katı Ev

İstanbul Satılık Lüks Ev İletişim

Yukarıdaki videodaki evi satın almak için İletişim Formu’muzdan bize ulaşabilirsiniz.