Derviş Zaim Kimdir?

Derviş Zaim Kimdir?

Bu zamana kadar film yönetmenliği yapmış olan ve 1996 yılından itibaren yönetmen koltuğunda oturan ünlü yönetmen Derviş Zaim ile ilgili ayrıntılı bilgileri yazımızda bulabilirsiniz.

Derviş Zaim Kimdir? Kaç Doğumlu Nerelidir?

1964 yılında Kıbrıs’ta hayata merhaba diyen Derviş Zaim, yaşamının büyük bölümünü Kıbrıs’ta geçirmiş olan bir yönetmendir.Üniversiteyi İstanbul Boğaziçi Üniversitesi İşletme Bölümü’nde okumuş olan ünlü isim, Üniversitenin ardından ise İngiltere’ye gitmiştir.

Master’ı tamamladıktan sonra İngiltere’de bir müddet daha yaşamayı sürdürmüş olan ünlü isim, İngiltere’de film yapımcılığı üzerine eğitim almıştır.İngiltere’den sonra tekrar Türkiye’ye dönmüş ve İstanbul’da yaşamaya başlamıştır.

İlk olarak Yönetmen yardımcılıkları yapmış olan ünlü yönetmen, 1996 yılında ise “Tabutta Rövaşata” adındaki filmin yönetmenliğini üstlenmiştir.Bu film ünlü yönetmenin en başarılı filmlerinden biri olmuş ve hem yurtiçi hem de yurtdışında çok sayıda ödül almıştır.

2000 tarihinde “Filler ve Çimen“, 2002 yılında ise “Çamur” filminin yönetmenliğini yapmış olan ünlü isim, son olarak ise “Balık” filminde yönetmen koltuğunda oturmuştur.

Derviş Zaim tarafından Yönetilen Filmler

1996 – Tabutta Rövaşata
2002 – Çamur
2005 – Cenneti Beklerken
2008 – Nokta
2010 – Gölgeler ve Suretler
2012 – Devir
2013 – Balık

1000 km'de, 420 TL yakıt tasarrufu nasıl sağlarsınız?

Videoyu sonuna kadar izlemenizi tavsiye ediyoruz. Videonun sonunda, iki ayrı sürücü, aynı yolda, farklı sürüş tekniklerine göre araçlarını kullanarak, nasıl bir tasarruf yapılabileceğini ortaya çıkarıyorlar. Güvenli ve ekonomik sürüşleriniz olsun. 🙂

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın