Derviş Zaim kimdir? kaç doğumlu nereli?

Derviş Zaim Kimdir?

Bu zamana kadar film yönetmenliği yapmış olan ve 1996 yılından itibaren yönetmen koltuğunda oturan ünlü yönetmen Derviş Zaim ile ilgili ayrıntılı bilgileri yazımızda bulabilirsiniz.

Derviş Zaim Kimdir? Kaç Doğumlu Nerelidir?

1964 yılında Kıbrıs’ta hayata merhaba diyen Derviş Zaim, yaşamının büyük bölümünü Kıbrıs’ta geçirmiş olan bir yönetmendir.Üniversiteyi İstanbul Boğaziçi Üniversitesi İşletme Bölümü’nde okumuş olan ünlü isim, Üniversitenin ardından ise İngiltere’ye gitmiştir.

Master’ı tamamladıktan sonra İngiltere’de bir müddet daha yaşamayı sürdürmüş olan ünlü isim, İngiltere’de film yapımcılığı üzerine eğitim almıştır.İngiltere’den sonra tekrar Türkiye’ye dönmüş ve İstanbul’da yaşamaya başlamıştır.

İlk olarak Yönetmen yardımcılıkları yapmış olan ünlü yönetmen, 1996 yılında ise “Tabutta Rövaşata” adındaki filmin yönetmenliğini üstlenmiştir.Bu film ünlü yönetmenin en başarılı filmlerinden biri olmuş ve hem yurtiçi hem de yurtdışında çok sayıda ödül almıştır.

2000 tarihinde “Filler ve Çimen“, 2002 yılında ise “Çamur” filminin yönetmenliğini yapmış olan ünlü isim, son olarak ise “Balık” filminde yönetmen koltuğunda oturmuştur.

Derviş Zaim tarafından Yönetilen Filmler

1996 – Tabutta Rövaşata
2002 – Çamur
2005 – Cenneti Beklerken
2008 – Nokta
2010 – Gölgeler ve Suretler
2012 – Devir
2013 – Balık

Sürücü Bayılırsa Ne Yapardınız?

Videoyu sonuna kadar izlemenizi tavsiye ediyoruz. Hızla ilerlerken, sürücü bir anda bayılırsa ve siz araç içindeyseniz, ne yapardınız? Umarız bu durumu yaşamazsınız ama yine de bilmekte fayda var. Güvenli sürüşleriniz olsun. 🙂 TÜVTÜRK araç muayane randevusunu TÜVTÜRK muayene rezervayson sayfasından ücretsiz olarak alabilirsiniz. TÜVTÜRK araç muayene randevusu almak için telefon numarası da 850 222 88 88'dir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.