Lütfü Türkkan Kimdir Nereli Kaç Yaşında?

Lütfü Türkkan Kimdir?

Mhp’nin ardından İyi Parti’ye geçmiş ve İyi Parti’nin Milletvekilerinden biri olan Lütfü Türkkan kimdir? nereli kaç yaşındadır? bilgiler.

Lütfü Türkkan Biyografisi

Lütfü Türkkan kimdir 5 Şubat 1959 yılında İstanbul’da doğan bir siyasetçidir.Babasının ismi Cevat annesinin ismi ise Halise.1973 tarihinde İstanbul Kabataş Erkek lisesine yazılmış ve 3 yıl sonrada o liseyi bitirmiştir.Bitirdikten sonra 1976 tarihinde Yıldız Teknik Üniversitesi Matematik bölümüne giriş yaptı.Bu okuluda bitirip İstanbul Devlet Güzel Sanatlar Akademizi Mimarlık yüksekokuluna girdi.Bu okuluda başarıyla bitirip ardından Makedonya Kiril Üniversitesi’nin Türkoloji bölümünü kazandı.

Kocaeli Sanayi Odası Meclis Üyeliği ile yine Kocaeli’nin ilçesi olan Dilovası Sanayi Bölgesinde Yönetim kuruluğunda yer aldı.Karagümrükspor başkanlığı, Bursaspor As başkanlığı yaptığı önemli görevlerden sadece birkaçı.

Tügmad Türkkan Gıda Mad San Tic A.Ş Kuruluğu başkanlığı görevindede bulunmaktadır.Birçok toplu etkinliğe katılmıştır bunlardan bazıları şunlardır:23 ile 24 Mayıs 2002 tarihleri arasında Boğaziçi Üniversitesi Balkanlarda Kültürel Kimlik Konferahafazasında Sivil Toplum Kuruluşlarının Onemi hakkında bilgi, 07 Haziran 2002 Türklerin Rumeli’ye Çıkışının 650.Yılı Sempozyumu. Balkanlarda Ekonominin Coğrafya’ya Etkisi konulu tebliğ. 10 ile 12 Mayıs 2006 Beykent Üniversitesi 3.Balkan KonferansıIrk Olgusunu Aşan Bir Kavram Makedonya’da Türklük ve Türkçe konulu tebliğe katılmıştır.

visum china
visum china

Lütfü Türkkan 2011 tarihinde Milletvekili adayı olmak için görevlerinden istifa etmiştir.24. Dönem 2011 Türkiye Geneli Milletvekili seçimlerine katılmış ve Kocaeli MHP Milletvekili olmuştur.Milliyetci Hareket Partisi Merkez Yönetim Kurulu Asil üyesidir.Ayrıca Türk Grubu üyeliği görevinde de bulunmaktadır.

2011 genel seçimlerinde Aday Gösterildikten sonra Eğer Milletvekili seçilirsem Maaşımı İhtiyaç Sahibi Öğrenciler için burs olarak harcayacağım demiştir ve sözündede durmuştur.Karşılıksız şekilde burs vermektedir.Çok iyi şekilde İngilizce aynı zamanda Makedonca bilmektedir.Orta şekilde ise Rusca, Sırpca ve Bulgarca dillerini biliyor.

Lütfü Türkkan evlidir ve 4 tane çocuğu bulunmaktadır.Çocuklarının isimleri Dilara, Nilhan, Mehmet ve Türküm’dür.

visum china
visum china

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir